Яку річницю відсвяткував Ірпінь?

Ірпінь відгуляв черговий День Народження. Який саме? – виникає логічне запитання. А от неясно – відзначив і все – не зізнається, наче манірна баришня.

Бо ж віднедавна з приводу відзначання історії Ірпеня виникла ще одна історія. Ще у 2013 році за головування Володимира Скаржинського відзначали 111-річницю міста. За дату відліку взяли 1902 рік – згадування роз’їзду Ірпінь новозбудованої Києво-Ковельської залізниці. Справді, Ірпінь почав стрімко розвиватися довкола залізниці (пізніше з’явилася станція з такою назвою), хоча задовго до цього на території нинішнього міста існувало кілька поселень – Потоки, Северинівка, Рудня, Клепачі, не кажучи вже за пізніше адміністративно підпорядковані Романівку і Стоянку – значно старші за Ірпінь.

Торік з подачі нинішньої поки що влади Ірпінь відзначав начебто 60-річний ювілей. Взявши за точку відліку друге надання Ірпеню статусу міста, датоване 30 грудня 1956 року (вперше Ірпеню надали статус міста у 1917-му році, а потім у 1921-му його позбавили). Внаслідок чого було випущено чимало критичних стріл, зокрема й від «Зорі Приірпіння», за щонайменше півстолітнє «обрізання» історії Ірпеня. Після чого нинішнього року під час святкування Дня міста вже не згадувалася, яка саме річниця відзначається.

В офіційному зверненні  міський голова Володимир Карплюк «скромно» вказав: «Уже третій рік поспіль ми разом святкуємо День нашого славного міста». Мовляв, не було в Ірпеня ніякої історії доки його не очолив Карплюк у жовтні 2014 року. За такою логікою ми скоро  зможемо відзначати взагалі першу річницю Ірпеня – коли назбирається в сумі 365 календарних днів перебування на робочому місці Карплюка в «рекламних паузах» між «відпустками за власний рахунок» та «закордонними відрядженнями».

 

Олександр НАКАЗНЕНКО

 

До Вашої уваги фоторепортаж наших кореспондентів зі святкових заходів на річницю Ірпеня

 Агнешка НОВАК

Юля СВІЧКОГАС

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *