Під сонцем, місяцем і дощем в Ірпені пройшов Чемпіонат України з петанку (+ фото, відео)

Минулими вихідними в Ірпені на петанковому полі ліцею №3 пройшов жіночий Чемпіонат України з петанку. Це вже другий Чемпіонат, який відбувся у нашому Місті-Герої. Торік турнір проходив на спортивному майданчику ліцею №12. Тепер вже спеціально збудованому петанковому полі відновленого ліцею №3.

Про історію створення такого першого в нашому місті спеціалізованого петанк-майданчика згадав у своєму виступі на урочистому відкритті Чемпіонату України Ірпінський  міський голова Олександр Маркушин.

Зокрема він висловив думку, що петанк має стати олімпійським видом спорту, чим викликав бурхливі оплески схвалення присутніх на змаганні петанкістів.

У Чемпіонаті брали участь 10 жіночих команд з різних областей України: Київщина, Львів, Харків, Закарпаття. Відрадно, що аж трьома командами був представлений і наш Ірпінь.

Змагання були дуже напруженими й насиченими різними нестандартними ситуаціями. Перший ігровий день турніру з триплетів тривав майже до 9-ї години вечора. Через невтішний дощовий прогноз погоди на неділю (другий ігровий день), у суботу намагалися зіграти якомога більшу кількість матчів. Відтак семираундовий  (!) марафон з перервами на повітряні тривоги затягнувся до пізнього часу. Заключні матчі учасниці грали під світлом ліхтарів і місяця.

Другий ігровий день пройшов під дощем. Словом, зовсім різні ігрові умови, до яких потрібно було оперативно пристосовуватися усім гравчиням. У кого було більше ігрового досвіду кидати кулі за різних погодних і природних умов, ті й мали більше шансів на успіх.

Учасниці жіночого Чемпіонату України жартували (відомо ж: у кожному жарті є доля жарту), що для кращої підготовки потрібно проводити тренування ще під дощем та вночі.

Але вже наступного дня учасниці й гості Чемпіонату України з петанку почули цілком серйозну пропозицію наміру від міського голови Олександра Маркушина спорудити критий петанк-майданчик в Ірпені, на якому можна буде проводити змагання міжнародного рівня.

Нинішній Чемпіонат України з петанку серед жіночих триплеті завершився з такими результатами.

1 місце: капітан Лілія Литвин, Вероніка Гоменюк, Юлія Машаровська, Тетяна Германюк (всі – петанк-клуб “Кошовий” Львів)

2 місце: капітан Тетяна Гілладе (петанк-клуб “Ужгород”), Катерина Броді, Олена Стародубова, Іванна Валькова (всі – петанк-клуб “Перший Закарпатський” Ужгород)

3 місце: капітан Власта Височанська (петанк-клуб “Ужгород”), Світлана Плотнікова (петанк-клуб “Таббі” Харків), Наталія Мікуліна (петанк-клуб “Кошовий” Львів)

Перед цим, у п’ятницю 19 квітня, відбувся чемпіонат України з петанку в категорії “тир”.

1 місце: Власта Височанська

2 місце: Вероніка Гоменюк

3 місце: Лілія Литвин

До вашої уваги відео нагороджень команд-переможниць:

Також подяку за підготовку та організацію турніру отримали голова ПЕТАНК КЛУБУ ІРПІНЬ Світлана Бруховецька та віце-президент Федерації петанку України Євген Рафальський.

Вдячність учасницям і організаторам турніру висловила Світлана Бруховецька зазначивши, що «Європейський петанк захоплює Ірпінь!».

Також завдячуємо благодійному фонду «Сикхи для всіх» вже вдруге підтримав літніх людей у їхніх спортивних амбіціях та профінансував набори професійних куль для петанку, які є обов‘язковою умовою участі у чемпіонатах такого рівня.

Президентка Федерації петанку України Лілія Литвин подякувала усім організаторам, а найбільше  ПЕТАНК КЛУБУ ІРПІНЬ, без якого «не було б цього ігрового майданчика (у ліцеї №3) і Чемпіонату України в Ірпені».

Відтак, можна констатувати, що незалежно від суто спортивних результатів Чемпіонату з петанку, у підсумку переміг наш нескорений Ірпінь.

Надія ЛЄДНЬОВА

Олександр НАКАЗНЕНКО

 

До Вашої уваги фотомиттєвості жіночого Чемпіонату України з петанку в Ірпені:

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *