МАНІЯКАЛЬНІСТЬ ІРПІНСЬКИХ ЗАБУДОВНИКІВ

Виношуються наміри забудувати «Перемогу», ДСО, МБК, перенести дитячу лікарню і Центральний ринок

Ірпінські КІНОшні забудовники можуть бути цікавим прикладом для дослідження психоаналітиків. Це персонажі, що не можуть спокійно дивитися на ділянку, на якій не втулено багатоповерхівку. Для них не має принципового значення форма власності та цільове призначення землі, і що на ній в даний час розташоване. Маніякальний синдром скеровує забудовницькі думки в єдиному напрямку: як зробити, щоб куди не кинь оком, бовваніли висотки з квартирами на продаж.

Якщо там росте ліс – значить треба його вирубати й забудувати. Причому залучити довірливих покупців-інвесторів заманухою «жити в лісі», який насправді треба винищити, аби збудувати там будинки.

Заплава річки чи заболочена місцевість також не стають перепоною для освоєння цих земель забудовниками. Не важливо, що на таких землях зводити щось просто небезпечно. Будинки руйнуватимуться підземними пливунами. Але ж не одразу, а вже тоді, коли квартири будуть продані й забудовники отримають максимальний куш на метр квадратний.

Історична місцевість Ірпеня, на якій десятки або й сотню років розміщена приватна забудова – також не стає перепоною на шляху поглинання територій забудовниками. Вижити людей, переселити їх до «шпаківень», яких максимально натулити на метр квадратний.

Адміністративні споруди й комунальні заклади, за забудовницькою ідеологією, також мають зникнути. Навіщо в Ірпені відділення Червоного Хреста чи військовий комісаріат? На їхньому місці можна ж набудувати будинків на сотні квартир. «Накосити зелені», а далі нехай інші розгрібаються з наслідками такої «розумної» діяльності. Відтак в Ірпені вже кілька років немає відділення Червоного Хреста, яке прийняли в Гостомелі. Нещодавно військовий комісаріат передислокувався до сусідньої Бучі. До слова, зараз часто порівнюють Карплюка з його попередниками, особливо з Володимиром Скаржинським. Так от, за правління Скаржинського до Бучі перебралася лише Ірпінська міська прокуратура. А за правління Карплюка скоро до сусіднього міста перебазуються всі інші адміністративні структури. Відтак виникне невтішна перспектива Ірпеня з адміністративного центру перетворитися на провінційне містечко, підпорядковане Бучі.

До слова, туди вже почали переведення Ірпінської дитячої лікарні, яка поки що знаходиться на вулиці Давидчука (раніше Комінтерна). Причина проста – за цим комунальним закладом закріплено близько 4 гектарів землі, які, самі розумієте, можна забудувати й продати квартири. Далі хоч трава не рости. Забудовникам-мільйонерам, які мають можливість відпочивати, навчати й лікувати своїх дітей за кордоном, немає ніякої різниці, буде розташована наша дитяча лікарня в Ірпені чи в Бучі, чи в Бородянці… Їм головне забудувати, нажитися на ресурсах Громади й чкурнути на Гаваї чи Мальдиви.

Так само вони прагнуть забудувати територію колишнього комбінату «Перемога», ділянку ДСО (відому, як ПАРКан «Їжачок») на вул 8-го Березня, територію Міського будинку культури на 74-ї Стрілецької дивізії. Аби було зрозуміло, зазначу, що ринкова вартість згаданих ділянок близько мільйона доларів за гектар. Це якщо її купувати за ринковою ціною. Якщо ж комунальну власність перевести під забудову, тоді забудовники заощаджують по мільйону доларів на кожному гектарі, фактично крадучи ці кошти у Громади.

Останнім часом активно обговорюється намір перенесення Центрального міського ринку… у заплаву Ірпінь-річки. Авторів ідеї мало обходить, що в заплаві будувати нічого не можна, а також що туди незручно добиратися більшості покупців, які приходять на ринок. У центрі ж квартири краще продаються, ніж в інших місцях. Тому й виношуються КіНОшні плани-наміри перенести ринок у заплаву, а на його нинішньому місці натикати багатоповерхівок. Нинішня поки що влада не думає, що окрім усього іншого – це історична частина Ірпеня. Це все одно, якби у Києві надумали перенести десь на Позняки Бесарабський ринок, а його територію забудувати висотками. На щастя, там немає при владі Карплюка і «Нових облич».

Свідомий люд не бажає миритися з усім цим неподобством. Про це засвідчили недавні акції на площі перед міськрадою Громадського Руху «Ірпінь проти Карплюка і «Нових облич» та інших небайдужих громадських організацій. Переважна більшість людей, з якими спілкувалися на площі, різко висловлюються проти дерибану природніх ресурсів і тотальної забудови Ірпеня. З наступного тижня акція на захист своїх прав проти дерибану й корупції Карплюка і «Нових облич» буде продовжена. Відтак звертаємося до кожного свідомого громадянина долучитися до цієї акції. Разом – ми сила!

 

До Вашої уваги фотомиттєвості акції на площі перед Ірпіньрадою

 

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *