ЧИ ПОБУДУЮТЬ В ІРПЕНІ НАЗЕМНІ ПЕРЕХОДИ ЧЕРЕЗ ЗАЛІЗНИЦЮ?

Ірпінчани виступають за нові безпечні переходи через колію

Така петиція була зареєстрована на сайті єдиної системи місцевих петицій e-dem.in.ua 6 березня 2018 року місцевим жителем Ігорем Калацюком. Автор пропонує встановити два наземні переходи: один – між автостанцією по вул. Центральній і новим автовокзалом на Пісочній та інший – біля будівлі Lex, від вул.Центральної до Антонова.

ЧИ ПОБУДУЮТЬ В ІРПЕНІ НАЗЕМНІ ПЕРЕХОДИ ЧЕРЕЗ ЗАЛІЗНИЦЮ?
Пропоновані місця для побудови наземних переходів

«Я часто бачу як люди переходять колії у невідведених місцях, особливо з нового автовокзалу на Пісочній до автостанції на Центральній, що є ризиковим для життя, це потрібно змінювати. До того ж підземний перехід часто затоплює і у людей взагалі зникає можливість безпечно перейти на іншу сторону», – пояснює свою ініціативу активіст.

Проблема відсутності додаткових переходів через залізничні колії турбувала місцевих жителів вже давно, адже щодня тисячі містян перетинають залізницю по дорозі на роботу, навчання та у справах. Наразі у ірпінчан є лише дві можливості безпечно перейти на іншу сторону міста: у районі залізничного вокзалу – підземним переходом шириною трохи більше 3 м та наземним переходом у районі автомобільного переїзду. Годі казати, що для регіону із чисельністю більш ніж 90 тисяч жителів цього недостатньо, враховуючи тенденцію до постійного приросту населення та відповідного збільшення потоку людей.

Не є таємницею й те, що підземний перехід, який місцева влада обіцяла відремонтувати та модернізувати ще давно, і справді стабільно затоплює навесні, восени та (ніде правди діти) у будь-які дощовиті дні, тому ірпінчанам доводиться перетинати залізницю безпосередньо через колії, щоразу ризикуючи життям та здоров’ям.

ЧИ ПОБУДУЮТЬ В ІРПЕНІ НАЗЕМНІ ПЕРЕХОДИ ЧЕРЕЗ ЗАЛІЗНИЦЮ?
Як затоплює ірпінську підземку

Після будівництва автовокзалу біля вул. Пісочної та перенесення туди зупинки для маршрутних автобусів, ця проблема почала тільки загострюватись – багато хто надає перевагу можливості перейти залізницю коліями протоптаною стежкою, ніж витрачати час і пройти 200 м до підземки. Тож крім безпосередньої побудови наземних переходів та встановлення відповідних знаків і світлофорів, у петиції наголошується на потребі огородження залізничних колій парканом, що б унеможливило їх перехід у небезпечних та невідведених місцях у майбутньому.

ЧИ ПОБУДУЮТЬ В ІРПЕНІ НАЗЕМНІ ПЕРЕХОДИ ЧЕРЕЗ ЗАЛІЗНИЦЮ?
Як може виглядати наземний перехід

Безбар’єрність та зручність – вимога ірпінчан

Всякі інфраструктурні питання вимагають уваги до комфорту й зручності для усіх груп населення, тому важливим аспектом тут є урахування потреб людей з інвалідністю та обмеженими фізичними можливостями. Адже навіть користування «облаштованим» підземним переходом наразі є досить утрудненим, зважаючи на постійну стихійну торгівлю, відсутність комфортних і універсальних засобів для підйому та спуску, зручних поручнів та опор, а іноді й освітлення. Через те у петиції наголошується також на безбар’єрності нових переходів, оснащеності їх усім необхідним, в тому числі позначками, світловими та звуковими сигналами.

 

“Підводні камені” ірпінської підземки

Перед реєстрацією петиції, Ігор завбачливо обговорив перспективи побудови нових наземних переходів на зустрічі із головним архітектором міста Михайлом Сапоном.  «Відповіли, що місто буде сприяти та зробить усе необхідне в його силах та у межах компетенції», – з впевненою надією говорить активіст, припускаючи, що це питання може бути вирішене не зважаючи на проблему підпорядкування залізничних об’єктів, у тому числі і підземного переходу, компанії «Укрзалізниця».

У своєму блозі два роки тому міський голова Володимир Карплюк запевнював у досягненні домовленостей і консенсусу із керівництвом «Укрзалізниці» щодо ремонту підземного переходу (місто мало забезпечити фінансування проектних та будівельних робіт, а «Укрзалізниця» – розробити проект реконструкції).

ЧИ ПОБУДУЮТЬ В ІРПЕНІ НАЗЕМНІ ПЕРЕХОДИ ЧЕРЕЗ ЗАЛІЗНИЦЮ?
Проектний ескіз підземного переходу (з блогу Володимира Карплюка)

 

ЧИ ПОБУДУЮТЬ В ІРПЕНІ НАЗЕМНІ ПЕРЕХОДИ ЧЕРЕЗ ЗАЛІЗНИЦЮ?
Як виглядає перехід сьогодні

Враховуючи, що відтоді у ірпінській підземці справді провели косметичний ремонт – оновили плитку на стінах, встановили нове освітлення та пандуси перед входом, можна припустити, що влада знайшла точки дотику із залізничною компанією. Шкода, що на вирішення проблем затоплення, непросторності та бар’єності переходу це не розповсюдилось.

Нагадаємо, що за побудову нових безпечних наземних переходів через залізницю у м. Ірпінь вже виступили більш ніж 70 осіб із 300 необхідних. Поставити свій підпис під петицією можна за посиланням:

http://e-dem.in.ua/irpin/Petition/View/193 , пройшовши реєстрацію.

Згідно закону України «Про звернення громадян», після збору необхідної кількості підписів, електронна петиція направляється до міської ради, голова якої протягом не більш ніж 10 робочих днів з початку розгляду, повинен надати відповідь з обґрунтуванням, опублікувавши її на сайті органу місцевого самоврядування та надіславши автору петиції.

 

Ілона ЗАВАЛЬНЮК

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *