Ірпінь – в диму, пожежники – у Василькові

Клуби диму із заплави Ірпеня сьогодні затуманили вулицю Достоєвського, Озерну та Соборну в районі Паспортного столу. Під вечір кореспондент «Зорі Приірпіння» спостерігав таку картину.

Ірпінь – в диму, пожежники – у Василькові

У заплаві пасуться корови, люди ловлять рибу й купаються в Ірпінь-річці на тлі «димової завіси», яку досить сильний південно-східний вітер від місця загорання (в заплаві навпроти вулиці Достоєвського) на Озерну і далі в напрямку Південної і Гайдара.

Ірпінь – в диму, пожежники – у Василькові

Побачивши таку картину на відстані близько кілометра, автор цих рядків зателефонував першому заступнику міського голови Ірпеня Миколі Головкевичу. Він розпитував про місце займання, бідкаючись, що нікого відправити на гасіння цього загорання, оскільки зараз ірпінські пожежні задіяні на ліквідації масштабної пожежі під Васильковом, де зайнялася нафтобаза.

Ірпінь – в диму, пожежники – у Василькові
Далеко за лісом видніється сірий смог пожежі у Василькові

Відтак, Микола Михайлович попросив мене «проявити громадську позицію» і самому пройтися дізнатися, що там, де точно і наскільки серйозно зайнялося? У цей момент я щиро пошкодував, що у редакції немає жодного велосипеда, а у ірпінських чиновників чимало «крутих» авто (для таких випадків найбільш підходящі позашляховики).

Ірпінь – в диму, пожежники – у Василькові

Через 15 хвилин я був на місці горіння. Великого полум’я не було видно, проте димовою завісою охоплено кілька гектарів свіжих зелених трави та бур’янів. Є підозра, що знову, як минулої осені, загорівся під землею торф.

Ірпінь – в диму, пожежники – у Василькові

Подзвонивши ще раз Миколі Головкевичу, розповів обстановку. Він пообіцяв когось знайти, аби відправити на гасіння цього займання. Побувши на місці ще близько півгодини, так і не побачив вогнеборців. Тож вирішив йти до комп’ютера, аби чимшвидше виставити цю публікацію-попередження на сайт.

Адже пожежа, якій ніхто не протидіє, охоплює дедалі більшу площу, внаслідок чого задимленість міста залежить тільки від напрямку й сили вітру. Також важливо розуміти усім жителям Приірпіння (вочевидь, це стосується й інших регіонів Київщини), що нині слід бути особливо обережними у поводженні з вогнем. Адже справді, зараз всі сили області кинуті на гасіння масштабної пожежі під Васильковом.

Ірпінь – в диму, пожежники – у Василькові

По дорозі назад край заплави я побачив вирізану ділянку близько гектара лісу чорної вільхи. Як відомо, вона добре вбирає вологу. Зі слів депутата Ірпіньради Богдана Мельничука, цю ділянку віддано під будівництво «Ірпіньжитлоінвестбуду» рішеннями, прийнятими вже нинішнього 2015 року. Тобто за нової (чи добре забутої старої?) влади.

Ірпінь – в диму, пожежники – у Василькові

  Олександр НАКАЗНЕНКО

4 thoughts on “Ірпінь – в диму, пожежники – у Василькові

  1. Місто горить не через злобу його жителів, а жлобів-застройщиків, впрєді корих Крплюк, маючи в кишені 67- квартир. Отож подумайте, скільки ще ляже дерев, а він пускатиме пил в очі своїми декративними проектами, в котрих вже почала сохнути рослинність

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *