Або Перший висотний багатоквартирний в Ірпені
Випадало бувати на всіляких днюхах та річницях – людей, тварин, галузей, партій та організацій, а от на День Народження багатоквартирного будинку потрапив уперше. Точніше, навіть, двох будинків одночасно. Круглу дату – 40-річчя входин –відзначали жителів двох двоповерхових «хрущовок» № 1 та № 2 на Привокзальній площі в Ірпені. Хоч у 1970-му Хрущов вже давно не був при владі, але будинки у такому архітектурному стилі до цього часу називають його іменем.
Саме того далекого 1970-го перших поселенців прийняли ці дві двоповерхівки на Привокзальній площі – на той час найвищі багатоквартирні будинки в Ірпені. Статистичні дані про його мешканців виклав у своєрідній вступній промові старожил одного з цих будинків Юрій Ієронімович Ситницький.
З-поміж усього запам’яталися такі дані – близько половини квартир залишилися й досі за першими поселенцями. В інших проживають люди, які переселилися у ці будинки пізніше. Загалом, такі люди як Юрій Ієронімович – це знахідка не тільки для тих, хто цікавиться історією, а й тих, хто нині займається комунальними мережами та іншою інфраструктурою міста. Адже в його пам’яті та документах зафіксовані не тільки люди, а й так би мовити історія прокладання всіх комунікацій рідного будинку.
Чимало цікавих історій на цій урочистості розповідали про ці будинки та їхніх мешканців. Пом’янули тих, кого вже немає з нами. Виголосили здравиці нині живущим та самим першим Ірпінським «хрущовкам».
Згадували, ті добрі часи, коли перші поселенці жили наче одна сім’я. Приємно, що така традиція зберігається й досі, яка вселяє надію на її продовження у майбутньому. Як відомо, його немає без історії. Її потрібно фіксувати для нащадків
Цим якраз і займається мешканець будинку на Привокзальній площі, 1 – Андрій Кравченко. Облаштувавши наче в Голівуді своєрідну алею слави з відбитком руки на бетонній доріжці.
До речі, відзначання Дня Народження будинку проходило в альтанці під вікнами квартири Кравченка. Можна сказати, на історичному місці, де колись була стара альтанка, в якій родина Кравченків вже 40 років гостинно приймає людей, чимало з яких є історією не тільки Ірпеня, а й країни загалом.
Автор: Олександр НАКАЗНЕНКО