Вирвані дроти, бійки й автоматники в залі – в Ірпені пройшла перша сесія новообраної ради

 

Напруженим, навіть драматичним виявилося сьогоднішнє перше засідання сесії Ірпінської ради Бучанського району  VIII скликання. Хоча все розпочиналося тихо, мирно й навіть злегка урочисто. Голова ТВК Марина Назарова оголосила підсумки голосування 25 жовтня, наслідком яких стали вибори міським головою Ірпеня Олександра Маркушина та депутатського складу нової ради із 38 осіб. Новообрані депутати затвердили підсумки виборів. Прийняли клятву на вірність Громаді новобраних мера, а також депутатів. Від депутатського корпусу її зачитав найстарший з народних обранців нинішнього скликання Валерій Степанюк.

 

«Успішна Громада» наголошує на порушенні закону

Невдовзі пролунали й перші дзвоники невдоволення. Його висловили представники фракцій Ярослав Куц («Європейська солідарність») та Михайлина Скорик-Шкарівська  («Голос»). Вони докоряли Маркушину за організацію нинішньої сесії. Основні претензії: про пленарне засідання не було належно оголошено за 10 днів, як цього вимагає законодавство, депутатам не було завчасно роздано проекти порядку денного та рішень ради.

Відтак, представники чотирьох фракцій, які цього понеділка підписали Меморандум про створення депутатської більшості «Успішна Громада», зажадали, аби наступна сесія була організована належним чином і пішли на вихід із сесійної зали. Як виявилося, не всі. Позаяк на табло висвітлювалося 20 голосів – це мінімально достатня кількість для прийняття рішень.

 

П’ятеро перебіжчиць до «Нових облич»

Як виявилося, залишилися в залі, аби голосувати за рішення «Нових облич» представники фракцій «Європейська солідарність» (Олена Павлова), «Батьківщина» (Віолетта Кременчук-Дворнікова) та «Слуга народу» (Анжела Макєєва, Зоряна Міронішена, Яна Городок).

Побачивши, що попри численні процедурні порушення законодавства сесійне засідання таки намагаються продовжити, представники «Успішної Громади» повернулися до сесійної зали, аби втрутитися в те, що відбувається. Словесна перепалка переросла у штовханину з бійкою біля трибуни, вирвані дроти з оргтехніки та виклик поліції, працівники якої з автоматами в руках швидко прибули вгамовувати політичні пристрасті.

У всьому цьому забіяковатому вертепі простежувалася керівна роль піарника попереднього мера Карплюка Петра Щербини, який два роки тому «відзначився» деригуванням «тітушнею» під час сумновідомого ухвалення генплану знищення Ірпеня. Сьогодні без «тітушиної» орави його зусилля виявилися менш ефективними. Новообраний склад міськради виявилося не так просто «зламати через коліно». Смішно було дивитися, як отримавши облизня, згаданий персонаж, якого довго й нудно судять за перешкоджання роботі поліції, тепер навшпиньках бігав перед поліцейськими, даючи якісь свідчення.

Перерва в роботі сесії затяглася понад дві години. Голови фракцій радилися з Маркушиним в кабінеті міського голови. Представники обох сторін протистояння залишалися в сесійній залі. Почали приносити «тормозки» з напоями, наче готуючись до тривалого сидячого марафону, як на виборах

 

Страховський Маркушину: «Саша, стань справжнім мером!»

Втім, «друга частина Марлезонського балету» розпочалася й закінчилася досить швидко. Після повернення до сесійної зали новобраний голова Олександр Маркушин, попри застереження Ярослава Куца «завершити свій бліц-кріг у СІЗО», взявся далі проводити сесію. А саме запропонував без всякого обговорення обрати таємним голосуванням секретаря Ірпінської ради (це друга посадова особа після міського голови).

Поспішаючи, він навіть не назвав прізвища кандидатури, за яку голосували, означивши особу лише словами «моє подання». Уже з оголошення результатів стало зрозуміло, що голосували за Анжелу Макєєву (депутатка від «Слуг народу»). Допоки йшло голосування депутати «Успішної Громади» активно дискутували із представниками «Нових облич» із Маркушиним на чолі.

Йому закидали те, що він спочатку погодився перенести сесію на вівторок, але після «консультацій із Вовочкою» (очевидно йшлося про відставного мера Карплюка), передумав і вирішив продовжити сесію сьогодні. Депутатці від «Батьківщини» Віолетті Кременчук-Дворніковій докоряли, що вона продалася «Новим обличчям» за посаду свого чоловіка (Ігор Дворніков працює директором КП «Ірпіньжитлобудінвест»), який новою владою може бути звільнений, або залишений на цій посаді. Віолетта, рахуючи голоси в лічильній комісії, це заперечувала. Що називається: поживемо – побачимо.

Депутат від «Батьківщини» Андрій Страховський відносно описаних сесійних подій та поведінки Маркушина сказав наступне: «У нас сьогодні перша сесія, а ви вже починаєте танцювати під чиюсь дудку.  Я впевнений, що ви сьогодні не оберете секретаря міськради, і знайдете в собі сили вести переговори з нами. Я хочу завчасно бачити повний перелік членів виконкому, який ви мені дали невдовзі після того, як вручили депутатські посвідчення. Навіщо так робити, Олександре Григоровичу?! Ви ж розумна людина. – говорив Андрій Страховський Маркушину, далі вже перейшовши на «ти». – Я та людина, що вже три роки вибираю тебе мером. Тепер ти став мером. Я дуже радий, що за тебе проголосувало стільки людей. Але я б хотів, щоб ти дослухався до усіх депутатів, а не тільки якоїсь однієї партії і якоїсь людини зі «Шкіпера» (очевидний натяк на Карплюка, який полюбляє сірокардинальствувати із цього ресторану на Ворзельському озері – ред.)  Саша, ти зараз можеш повернути історію Ірпеня – і стати самим справжнім мером нашого міста. Я тебе прошу зробити це, як друг – стань справжнім мером!».

 

Макєєву не обрали секретарем міськради

Тим часом завершилося голосування за секретаря міськради. Із 20 депутатів, які взяли у ньому участь («Успішна Громада» була в залі, але не голосувала) 19 голосів виявилося «за» Макєєву, 1 – «проти». Відтак, рішення з виборів секретаря ради вважається не прийнятим. Розчаровані «Нові обличчя» залишали сесійну залу. Представники «Успішної Громади» збирали підписи під угодою про створення робочої групи, щоб наступна сесійна відбулася у повній відповідності до Закону «Про місцеве самоврядування» – тобто офіційно оголошена за 10 днів і депутати отримали порядок денний та проекти рішень. Також, зважаючи на те, що кандидатура на секретаря ради від міського голови не отримала підтримки, вирішили на наступній сесії висунути свою кандидатуру на цю посаду.

Головний висновок, який можна зробити із сьогоднішнього засідання 1-ї сесії VIII скликання – ні «Нові обличчя», ні «Успішна Громада» наразі не мають сталої більшості, проте моральна перемога сьогодні за чотирма фракціями, які підписали «Меморандум більшості».

 

Ніна ЛИПОВЕЦЬКА

Олександр НАКАЗНЕНКО

 

До уваги читачів фотомиттєвості 1-ї сесії VIII скликання Ірпінської ради

 

 

 

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *