Чотири партії підписали «Меморандум більшості» в Ірпінській раді

Як відомо, на недавніх виборах до Ірпіньскої ради пройшли представники шести політичних партій.

Чотири партії підписали «Меморандум більшості» в Ірпінській раді

Сьогодні чотири з них підписали Меморандум про спільну діяльність, який вже охрестили «Меморандумом більшості». До її складу увійшли «Європейська солідарність» (7 депутатів), «Батьківщина» (6 депутатів), «Голос» (4 депутати),  «Свобода» (3 депутати).

У новому складі Ірпінської ради VIII скликання загалом буде 38 депутатів. Відтак, для позитивного голосування з будь-якого питання мінімально необхідно набрати 20 голосів «ТАК».

Названі партії загалом мають саме таку кількість депутатських мандатів. Нижче наводимо повний текст підписаного сьогодні Меморандуму – що домовилася спільно вирішувати депутатська більшість Ірпінської ради:

 

 

 

  Меморандум

про спільну діяльність між політичними партіями, представленими в

 Ірпінській міській раді

 

Ми, депутати Ірпінської міської ради Бучанського району Київської області від партій “ЄВРОПЕЙСЬКА СОЛІДАРНІСТЬ”, “БАТЬКІВЩИНА”, “ГОЛОС”, “СВОБОДА”, уклали цей Меморандум про співпрацю задля досягнення спільної мети – успішного, збалансованого та передбачуваного для всіх розвитку Ірпінської об’єднаної територіальної громади.

Як представники інтересів виборців, підписуючи цей документ, ми підтверджуємо наші наміри об’єднати зусилля задля створення депутатської більшості, відповідно до ч.4 ст.28 Закону України “Про статус депутатів місцевих рад”.

На виконання домовленостей зобов’язуємося створити депутатське об’єднання «УСПІШНА ГРОМАДА» у новообраній Ірпінській міській раді Бучанського району Київської області та спільно координувати свої дії задля досягнення задекларованої в Меморандумі мети.

Розділ 1. Першочергові заходи, які підлягають виконанню учасниками

  1. Спільне формування та затвердження на пленарних засіданнях керівних органів Ірпінської міської ради Бучанського району Київської області, а саме:

  складу виконавчого комітету ради;

  обрання погодженої учасниками кандидатури секретаря ради;

  керівного складу постійних комісій;

  створення тимчасових контрольних комісій.

  1. Розроблення і затвердження на пленарному засіданні сесії ради Регламенту, Положення про виконавчий комітет Ірпінської міської ради та Статуту Ірпінської об’єднаної територіальної громади Бучанського району Київської області в редакції, запропонованій учасниками.
  2. Формування тимчасових контрольних комісій, відповідно до статті 48 Закону України “Про місцеве самоврядування”, щодо:

– проведення фінансового аудиту рішень виконавчих органів Ірпінської міської ради, сільських рад сіл Михайлівка-Рубежівка та Козинці за період з 2015 року по 2020 роки, а також утворених ними підприємств, установ та організацій;

– проведення аудиту земель у межах Ірпінської ОТГ, законності зміни їх цільового призначення, приватизації, передачі в оренду чи безоплатного надання будь-яким особам за період з 2015 по 2020 роки;

– перевірки виданих містобудівних умов в місті Ірпінь на відповідність цільовому призначенню земельних ділянок та містобудівній документації, відповідно до ст. 31 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні».

  1. Скасування рішення Ірпінської міської ради від 19.12.2018 року про затвердження «Оновлення генерального плану міста Ірпінь Київської області» з одночасним прийняттям рішення про оновлення та розроблення Генерального плану та плану зонування території (зонінгу) міста Ірпінь, проведення їх громадського обговорення, забезпечення проведення стратегічної екологічної оцінки, експертизи та дотримання інших процедур, що визначені законодавством при розробленні і затвердженні містобудівної документації на місцевому рівні.

Учасники також підтримують введення мораторію на зміну цільового призначення земельних ділянок та видачу містобудівних умов на період до прийняття нової містобудівної документації міста Ірпінь.

  1. Встановлення водоохоронних зон водних об’єктів у межах Ірпінської ОТГ з метою зупинення забудови заплав річок Ірпінь, Буча та їхніх притоків, з обов’язковим зверненням до Державного агентства водних ресурсів України щодо виконання рішення Бернської конвенції від 04.12.2019 року про винесення в натуру долини річки Ірпінь як складової Смарагдової мережі України (Emerald Network Ukraine).

Впровадження цільових програм озеленення території Ірпінської ОТГ з розробкою системи паспортизації дерев, лісів та інших зелених насаджень та впровадженням невідворотності покарання за їх незаконне знищення.

Розділ 2. Регламент роботи спільної депутатської більшості.

Порядок формування та організація депутатської більшості визначаються Законом України «Про статус депутатів місцевих рад» та цим меморандумом.

Керівним  органом депутатської більшості є загальні збори, які складаються з депутатів – голів депутатських фракцій, що підписали цей Меморандум.

Загальні збори є правомочними, якщо в них беруть участь не менше двох третин депутатів – голів депутатських фракцій від усіх партій-учасниць.

Загальні збори збираються завчасно, при потребі перед пленарним засіданням ради. У разі необхідності рішення більшості можуть прийматися шляхом опитування (в тому числі шляхом використання телекомунікаційних засобів зв’язку) з подальшим складанням письмового протоколу такого засідання.

Рішення загальних зборів більшості вважається прийнятим, якщо за нього проголосували одноголосно депутати – голови депутатських фракцій, які входять до більшості, від усіх партій-учасниць.

Рішення загальних зборів більшості формалізуються у вигляді протоколів засідань загальних зборів, які підписують голови депутатських фракцій та/або уповноважені представники партій-учасниць.

Учасники підтверджують, що знайомі із положеннями розділу V Закону України «Про статус депутатів місцевих рад»  (відкликання депутата місцевої ради за народною ініціативою), а організації політичних партії, які висували депутатів, гарантують дотримуватись процедури відкликання у разі невиконання положень цього Меморандуму.

Розділ 3. Прикінцеві положення

Меморандум підписано всіма депутатами від політичних партії, які представлені у місцевій раді, що об’єдналися у депутатську більшість.

Документ набуває чинності для кожного депутата з моменту його підписання.

Представники партій-учасниць закликають депутатів з інших політичних партій, представлених у Ірпінській міській раді, приєднатися до створеної більшості шляхом колективного чи індивідуального підписання цього Меморандуму.

Від імені організацій політичних партії, які представлені у місцевій раді, Меморандум підписали:
Чотири партії підписали «Меморандум більшості» в Ірпінській раді

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *