Верховна Рада зайнялася екскрементами

Верховна Рада зайнялася екскрементамиВерховна Рада України прийняла за основу законопроект No2150а про обіг та утилізацію відходів тваринного походження ІІ категорії.

Таке рішення 8 грудня підтримало 310 народних депутатів, передає Інтерфакс-Україна.

Документ покликаний синхронізувати українське законодавство у сфері поводження з відходами тваринного походження ІІ категорії з європейським.

Як зазначається у пояснювальній записці до законопроекту No2150а, окремі положення закону «Про побічні продукти тваринного походження, не призначені для споживання людиною» ухваленого Верховною Радою 7 квітня 2015 року не відповідають нормам європейських актів. Передусім це стосується визначення побічних продуктів тваринного походження, що належать до ІІ категорії, способів поводження з такими продуктами, а також органічних добрив.

«Закон фактично зводить всі способи поводження з побічними продуктами тваринного походження, що належать до ІІ категорії, до стерилізації під тиском, – йдеться у записці. – Однак за відсутності ризику розповсюдження будь-яких інфекційних хвороб проведення таких заходів є не тільки енерго – та ресурсовитратним, але й недоцільним, оскільки при стерилізації під тиском, наприклад, гною, гинуть не тільки патогенні мікроорганізми і збудники інфекційних хвороб, але і корисні мікроорганізми, втрачаються поживні елементи».

Ініціатори законопроекту наголошують, що ухвалений у квітні закон з одного боку вимагає від вітчизняних суб’єктів господарювання значних додаткових, нічим не обґрунтованих витрат, а з іншого – позбавляє аграріїв цінного продукту для підвищення продуктивності і родючості ґрунтів, що негативно позначиться на подальшому розвитку і конкурентоспроможності сільського господарства України.

Законопроект No2150а усуває зазначені неточності і приводить українське законодавство у сфері поводження з відходами тваринного походження ІІ категорії у відповідність з вимогами Євросоюзу.

Джерело: Ecotown

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *