Набережна як золота копальня для відмивання бюджетних коштів

Тривають роботи з облаштування так званої набережної в заплаві Ірпінь-річки. Спочатку з легкої руки Ірпінської поки що влади, у набережну закопують десятки бюджетних мільйонів. Потім її помпезно відкривають для піару хизуючись і вихваляючись, наче підстаркувата наречена в пошуках жениха.  А далі, як у тій казочці: минув певний час – і шикарна карета з розцяцькованими лакеями перетворилися у гнилого гарбуза та мишей, що розбігаються від нього. Так само сталося перед виборами до ВР, коли з тріском провалився міст на набережній разом з рейтингом невдахи-кандидата, який на ньому піарився.

Набережна як золота копальня для відмивання бюджетних коштів

У першу чергу будівництва набережної – між Будинком творчості письменників та залізничним мостом – «закопали» 20 мільйонів бюджетних коштів. Обізнані з документацією потайки розповідають, як бюджетні кошти списувалися на виторфовування до 10 метрів – на папері, оскільки насправді там працювала техніка, здатна викопувати ґрунт з глибини до 3 метрів. Це вже інформація для перевірки правоохоронними органами.

Не встигнувши довести до пуття нашвидкуруч абияк зроблену першу чергу набережної, Ірпінська влада заходилася фінансувати роботи на її продовженні від залізничного мосту до самої Романівки. На що рішенням виконкому виділили з бюджету «всього-на-всього» 35 мільйонів гривень, а потім ще 10. Для початку. Зважаючи на її майже двокілометрову протяжність, не здивуюся, якщо цю суму КіНОшники збільшать разів у три-чотири. Звісно, якщо їм це дозволять зробити, зважаючи на все зростаюче невдоволення керівництвом міста, від якого жахаються і зрікаються все більше колишніх прихильників і соратників.

Тим часом вже встигли прокласти доріжки понад берегом Ірпінь-річки під залізничним мостом. Тендер на ці роботи виграло МПП «Сона», яка належить члену виконкому Сергію Пащинському. Спілкуючись з кореспондентом «Зорі Приірпіння» Сергій Пащинський хрестився-божився, що ніколи нікому не брав і не давав хабарів та відкатів. У тім числі й нинішній КіНОшній владі.

Набережна як золота копальня для відмивання бюджетних коштів

Тільки от виникає логічне запитання: з якого дива так скоропостижно закопуються десятки мільйонів бюджетних коштів у «вкрай необхідну» набережну? Причому, за адміністративними межами Ірпеня, що вже є само по собі є кричущим фактом нецільового використання бюджетних коштів.

За використані й заплановані загалом понад 65 мільйонів гривень можна збудувати два дитсадки чи одну школу. І це ще далеко не межа витрат на набережну. Зважаючи на протяжність її другої черги, 45 млн виявиться замало. Обізнані «не для преси» розповіли, що вартість робіт спочатку штучно занизили, щоб тендер виграла «своя людина». Потім тендерному «переможцю» зможуть збільшувати кошторис допоки новій державній владі урветься терпець, аби в неї з’явилася політична воля припинити це неподобство.

Оскільки ситуація з використанням бюджету Ірпеня стає просто неадекватною, якщо не сказати – маразматичною. З одного боку закопуються десятки мільйонів в так звану набережну. А з іншого – «тимчасово» в. о. мера Ірпеня Анастасія Попсуй канючить 20 мільйонів на ремонт вулиці Технологічної з обласного бюджету, мільярд з державного – на добудову будинків (загалом понад тисячі квартир) ошуканих інвесторів… Де логіка? Чи там, де й совість КіНОшної влади.

 Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *