Ірпінська влада через незаконні забудови «попала» на мільярд гривень

Попросила вирішити це питання Верховну Раду – і знову взялася допомагати забудовникам

Сьогодні в Ірпені пройшла перша після парламентських виборів – 70 сесія Ірпіньради. Присутні стали свідками доволі нудного й нецікавого видовища, якщо не брати до уваги «підводні течії» та зміст більшості механічно прийнятих без обговорень та пояснень рішень.

Сесійна зала нагадувала дитсадок

Чим ближче до завершення засідання, тим дужче депутати втрачали самоконтроль, забували натискати кнопки пультів голосування, гучно сміялися зі своїх примітивних жартів. Головуюча – за тиждень вже рік “тимчасово виконуюча обов’язки” міського голови – Анастасія Попсуй як могла,намагалася вгамувати депутатів. Все це нагадувало групу дитсадка перед випуском, «надто дорослі» вихованці якої вже відчули, що можна не слухатися виховательку, але ще потрібно досидіти деякий час, щоб догратися в ігри пультами керування Ірпенем та селищами регіону.

Про те, що вони вже “загралися”, засвідчило голосування звернення до Верховної Ради України, в якому висловлювалася ініціатива прийняття законопроекту щодо «захисту прав інвесторів житлового будівництва та врегулювання зобов’язань відносно довгобудів».

Простіше кажучи, «любі хлопчики й дівчатка» з Ірпіньради «попали» на мільярд гривень через системні недобудови в Ірпені та протести з цього приводу ошуканих інвесторів. Відтак, депутати Ірпінської ради вирішили звернутися до Верховної Ради, бо більше не знають, де взяти цей мільярд.

«Для того, щоб їх добудувати, потрібно взяти з бюджету мільярд гривень, яких у нас немає, але вони є в області – ці кошти. Взагалі це питання має бути на контролі держави, яка має давати гарантії, бо всілякі бувають ситуації. Тому ми звертаємося до Верховної Ради України, щоб вона це питання вирішувала на державному рівні. Тому, що міські ради… По-перше, ми не надавали дозволів на всі ці будівництва. Це не наша земля. А вимагають, щоб ми несли відповідальність… Ми можемо провести їм водоканал, від пайової взагалі звільнити… піти на поступки, пільги, але добудувати…», – помітно нервуючи коментувала це питання Анастасія Попсуй.

«Обленерго, служби облгазу проплачувати з міського бюджету ми не маємо права», – додав перший заступник міського голови Олександр Маркушин.

Ось так, виявляється, тепер – і я не я, і хата не моя. У даному випадку не хата, а цілі житлові комплекси ірпінських недобудів з тисячами ошуканих інвесторів. Зараз, коли вони вже «приперли до стінки» міську владу, депутати відхрещуються, мовляв, хтось будує без їхнього дозволу на чужій землі, а відбуватися за це доводиться їм – «білим і пухнастим». Це при тому, що опозиційні депутати та громадські активісти з року в рік наголошували на десятках фактів незаконних будівництв на землях іншого цільового призначення, та ще й у багатьох випадках – на території поза адміністративними межами Ірпеня.

Ірпінська влада через незаконні забудови «попала» на мільярд гривень

Трохи побідкавшись депутати ухвалили звернення до ВР і знову взялися за своє – приймати рішення на догоду забудовникам.

22 сотки колишньої дитячої лікарні – під багатоквартирне будівництво

Питанням №33 оприлюдненого порядку денного значилося: «Надання дозволу на списання з балансу нежитлового приміщення по вулиці Слов’янська». З проекту проголосованого рішення стало зрозуміло, що йдеться про зміну цільового призначення будівлі за адресою Слов’янська, 1 – раніше там була міська дитяча лікарня, а зараз розташований «Ірпіньзеленбуд».

Ірпінська влада через незаконні забудови «попала» на мільярд гривень

Ясна річ, що у центрі міста на 22 сотках можна й потрібно спорудити щось привабливіше за це старе приміщення зі складом дров на зиму. Проте змінювати цільове призначення із закладу охорони здоров’я на багатоквартирне будівництво з об’єктами торгово-розважальної та ринкової інфраструктури, м’яко кажучи, у цьому місці недоречно. Адже центр Ірпеня й без них перенасичений згаданими закладами та багатоквартирними висотками. Тут напрошується медичний або навчальний заклад.

Ірпінська влада через незаконні забудови «попала» на мільярд гривень

Проте депутати вирішили інакше, автоматично натиснувши кнопки за зміну цільового призначення, – ніхто й слова не сказав з цього приводу.

150 тисяч на благоустрій Прадуба

Так само, «без шуму і пилі» пройшло чергове зарахування пайової участі двом забудовникам. Громадянину Дріжденку списали 123 тисячі гривень за ремонт першого поверху Ірпінської міської лікарні, що в м. Буча, а громадянці Роспотнюк –  майже 150 тисяч на «витрати на капітальний ремонт зони благоустрою навколо «Дуба-Прадуба» за адресою вул. Мечнікова, 101-б» в Ірпені.

Ірпінська влада через незаконні забудови «попала» на мільярд гривень

На звітній сесії провели зміни цільового призначення ще двох об’єктів по вул. Пушкінській, 25-б, та Чехова 6-е з індивідуального на багатоквартирне будівництво.

Ірпінська влада через незаконні забудови «попала» на мільярд гривень

За інформацією «Зорі Приірпіння» ці багатоквартирні будівництва записані на дружину колишнього воєнкома Ірпеня та депутата міськради у 2006–10 роках Михайла Ковальчука.

Ірпінська влада через незаконні забудови «попала» на мільярд гривень

Дану зміну цільового призначення цих об’єктів раніше виносили на розгляд сесії Ірпіньради, але депутати чомусь (?) не голосували за неї. Сьогодні ж все пішло наче «по маслу». Залишається лишень здогадуватися, яким чином Ковальчуки вирішили свої забудовницькі питання?

 

Ніна КОСТЕНКО

Олександр НАКАЗНЕНКО

 

До уваги читачів фотомиттєвості сьогоднішньої 70 сесії Ірпіньради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *