МОЗ закликає вакцинувати дітей від кору

В останній тиждень літа усім батькам, чиї діти не отримали щеплення від такого небезпечного захворювання як кір, слід відвідати свого сімейного лікаря, щоб до початку навчального року захистити своїх дітей.

МОЗ закликає вакцинувати дітей від кору

Адже спалах кору в Україні триває, і найбільше випадків захворювання на минулому тижні, з 16 до 23 серпня, було зареєстровано на Київщині: 23 випадки (19 дорослих та 4 дитини) у Києві та 20 випадків (17 дорослих і 3 дитини) у Київській області. Трохи менші показники у Вінницькій області (із 12 хворих – 8 дорослих і 4 дітей), а також Донецькій (з 11 хворих 9 дорослих та 2 дітей) і Херсонській (з 11 хворих 9 дорослих і 2 дитини) областях.

Також МОЗ нагадує, що у цьому році у дітей без необхідних щеплень без медичних протипоказань приймати до навчальних закладів – садочків та шкіл – не будуть. Законність цієї вимоги підтвердив Верховний Суд у відповідній Постанові.

Вакцинуватися можна безоплатно і дітям, і дорослим: вікові обмеження на безоплатну вакцинацію від кору скасовано. Також можна вакцинувати немовлят віком від 6 місяців, для яких кір особливо небезпечний. Крім того, щеплення мають отримати діти, чиї батьки брали фальшиву довідку про вакцинацію.

На сьогодні всі регіони України забезпечені вакцинами КПК (проти кору, паротиту і краснухи) виробництва Бельгії та США. Якщо у кабінеті щеплень кажуть, що вакцини немає, зверніться до головного лікаря медзакладу для з’ясування причини. Якщо головний лікар не може надати необхідну інформацію, зверніться у департамент/управління охорони здоров’я у вашій області.

Джерело: Погляд

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *