Мельник називав себе «доктор сексуальних наук»

На початку липня Ірпінський міський суд виправдав колишнього ректора університету Державної податкової служби – Петра Мельника. Мельнику інкримінували отримання хабара у розмірі 120 тисяч гривень. Судді постановили, що докази провини Петра Мельника були отримані з порушенням чинного законодавства. Державний обвинувач не зміг довести, що хабар не був звичайним благодійним внеском.

У Генеральній прокуратурі запевнили, що підготували проти Мельника апеляцію на таке рішення суду, а також готові подати нові позови проти колишнього посадовця та екс-регіонала.

За джерелами «Знай» стало відомо, що опального ректора можуть звинуватити не тільки у хабарництві, але й в більш тяжких злочинах.

Проблемні свідки

Ректора Петра Мельника затримали співробітники УБОЗу 27 липня 2013 року у власному кабінеті при отриманні хабара в 120 тисяч гривень за буцім-то безпроблемний вступ до ВУЗу. Суд призначив запобіжний захід – утримання Мельника під домашнім арештом. 9 серпня Петро Мельник зірвав електронний браслет та втік до США.

Після Майдану ректор повернувся до України та зробив гучну заяву – справу проти нього сфабрикували на замовлення колишнього Міністра доходів та зборів України Олександра Клименко. У квітні минулого року правоохоронці затримали Петра Мельника в аеропорту, але суд знову випустив його під заставу у 609 тисяч гривень. З того часу майже рік справу розглядали у суді. Державні обвинувачі вимагали для скандального ректора дев’ять років в’язниці з конфіскацією майна.

Один із свідків у справі Петра Мельника – Володимир Шпунтенко погодився свідчити проти ректора.

Мельник називав себе «доктор сексуальних наук»

«У 2013 році моя похресниця вступала на заочне відділення податкового університету, але бюджетних місць не було. Я підійшов до Мельника, попередньо узявши з собою диктофон. Він запропонував мені вирішити питання, перерахувавши п’ять тисяч доларів. Наголосив, що це благодійний внесок і справа добровільна. Але банківські реквізити, які надав Мельник, не співпадали з реквізитами університету», – розказав Шпунтенко.

За його словами – перерахувати кошти, аби похресниця вступила на заочне відділення та навчалась на бюджетному місці, Мельник запропонував на рахунок Ірпінської фінансово-юридичної академії, яка розміщена при університеті. Але цей ВУЗ не є державним – його засновником є син Петра Мельника – Максим.

Кошти Шпунтенко перерахував, але одночасно написав заяву в УБОЗ.

Інший потерпілий у справі – Сергій Артюшенко, який також начебто платив кошти Петру Мельнику, до суду ні разу так і не з’явився.

Під час суду, прокурор розповів історію Артюшенка – в 2013 року Петро Мельник ніби-то вимагав з нього кошти у сумі 80 тисяч гривень, аби чоловік вступив на денну форму навчання. Артюшенко не встиг передати кошти Петру Мельнику, бо ректор був затриманий міліціонерами у своєму кабінеті.

Адвокати Петра Мельника з легкістю довели, що Володимир Шпунтенко зробив саме благодійний внесок, а звинувачення Сергія Артюшенка дали тріщину через те, що свідок не з’явився до суду і не передав ніяких коштів звинуваченому.

Довести, що Петро Мельник накопичував благодійні внески на рахунку ВУЗу, який заснував його син, звинувачення так і не змогло.

Свідок з боку Петра Мельника – співробітник Головного управління Міністерства доходів і зборів у Рівненській області Євген Пухальський розповів суду, що мав особисту розмову з Олександром Клименко. В обмін на свою посаду, Клименко запропонував Пухальському дати покази у суді проти Петра Мельника – начебто чоловік сплатив $500 тис. Мельнику за можливість кілька років тому займатися бізнесом в Ірпені.

Так Петро Мельник вийшов на волю – арешт з його рахунків та майна було знято. Більше того – Петро Мельник подав цивільний позов до суду, у якому стверджує, що після свого затримання він не писав заяву про своє звільнення – заяву змушений був підписати під тиском міліціонерів. Так скандальний ректор хоче знову відновитися на посаді.

Мельник називав себе «доктор сексуальних наук»

Рильце в пушку

Звільнення Петра Мельника з-під варти та виправдання від усіх звинувачень, шокувало навіть бувалих правоохоронців.

Лише з відкритих джерел стало відомо, що родина Мельників володіє чи не усім Ірпінем, та отримувала чималі кошти від держави.

В 2012 році Національний університет державної податкової служби (керівник Петро Мельник) за результатами тендерів уклав договір з ТОВ «Міжрегіональна фінансово-юридична академія» (під керуванням Максима Мельника) на оренду приміщень для навчання і проживання студентів. Сума угоди склала більш, як три мільйони гривень. В 2011 році державний виш ректора Мельника взяв в оренду у приватного ВУЗу Максима Мельника приміщення на суму 2,8 мільйона гривень.

Так батько і син перекидали між собою державні кошти.

Ще раніше, під час проведення ЄВРО 2012, будинок в Ірпені, призначений для викладацького складу університету, здавали в оренду гостям ЄВРО 2012. Цікаво, що будувала будинок фірма рідної сестри Петра Мельника – Олени Мельник. Звісно, за державні кошти – вартість квадратного метра будівництва обійшлася в кілька разів дорожче, ніж вартість інших аналогічних новобудов в Ірпені.

Після ЕВРО 2012 будинок все-таки віддали викладачам – звісно, знову-таки за «благодійні внески».

Сам ректор Мельник запам’ятався і викладацькому складу, і студентам безмежною любов’ю до Віктора Януковича та підтримкою Партії Регіонів. Ще в 2004 році під час «помаранчевої революції» він активно підтримав Віктора Януковича та агітував студентів голосувати за Партію Регіонів. За що й поплатився посадою вже наступного року. Але звільнення ректора не зламало і вже за рік за допомогою судів, він поновився на роботі.

Декілька років поспіль Петро Мельник очолював Київську обласну організацію Партії Регіонів, а 2012 році став депутатом від регіоналів у парламенті.

Ходили чутки, що через жадібність Петра Мельника його «попросили» з партії та з посади ректора свої ж однопартійці, але опальний ректор не погодився – саме тому в 2013 році «режим Януковича» ініціював його затримання.

Проте за нинішньої влади у прокуратурі та у інших силових відомствах ніхто не ініціював перевірку тендерів, які між собою проводили Петро Мельник і Максим Мельник. У силовиків у наявності опинилися докази того, що за кілька років Петро Мельник встиг «заробити» більш, як 60 тисяч гривень за отримання дипломів бакалаврів – гроші знову оформлялися, як благодійні внески до приватного вишу його сина.

Мельник називав себе «доктор сексуальних наук»

Доктор сексуальних наук

Декілька місяців поспіль в інтернеті «гуляє» відео з кабінету Петра Мельника, на якому зафіксовано приватне спілкування Мельника з однією зі студенток академії.

Один із слідчих по справі Петра Мельника поділився власними враженнями та думками – чому Петра Мельника відпустили на волю та зняли всі обвинувачення.

На прохання нашого співрозмовника – було гарантовано анонімність.

«Про сексуальні втіхи Петра Мельника у Ірпені у курсі майже всі. Петро не соромлячись називав себе «доктором сексуальних наук», навіть на вчених радах. Не соромився – а кого соромитися, якщо усі підлеглі бояться впливового шефа?», – розповідає слідчий.

У його стосунках з жінками оперативники виявили не один епізод, а цілу сюжетну лінію.

«У нього була секретарка. Ім’я не буду називати. Дівчина молода. Красива – зрозуміло, що була не лише секретаркою. Але її батьків це влаштовувало. Пізніше, аби інформація не розголошувалась, дівчину практично силоміць віддали заміж за одного старшого лейтенанту з факультету податкової міліції. Потім її також зробили старшим лейтенантом – зараз вона вже майор і працює на престижній посаді», – розповіло нам джерело.

Про інтим ректора з студентками в університеті знали майже усі.

Чужими руками

За словами нашого джерела, усі наведені ним факти легко підняти на поверхню, перевірити, довести закриті справи до кінця та посадити Петра Мельника.

«Про його фінансові махінації більше можуть розповісти люди, які працювали в адміністративних відділах його ВУЗу. Навіть зараз вони роздіяються на противників та прихильників Мельника», – каже слідчий.

Пояснює, що найбільше його вражало те, з якою легкістю Петро Мельник міг до рабського стану підчиняти собі людей.

Мельник називав себе «доктор сексуальних наук»

«По-справжньому небезпечні папери він ніколи сам не підписував. «Розстрільною» посадою при ВУЗі була посада проректора по адміністративно-господарській діяльності. Абсолютно усі проректори звільнялися з цієї посади з великими проблемами, маючи вірогідну кримінальну відповідальність потім. Мельник завжди черговому проректору говорив: «Я це не підписував, і тебе не змушував». Як тільки у ВУЗ приїздила серйозна перевірка – мінявся проректор. Найпершим у нього працював Тарас Проценко. Після цієї посади його рідний дядько ледве витягнув чоловіка. Зараз Тарас – генерал в академії МВС. А тоді ледве не сів. Один з останніх проректорів Андрій Новошицький – та сама історія. Аби не потрапити за ґрати, оформив декретну відпустку», – розповіло наше джерело.

За його словами – Петро Мельник розпродав майно академії фірмам рідного батька та сестри. «Збитків державі завдано на десятки мільйонів доларів. А його судили за 120 тисяч гривень. Це ж просто смішно», – каже чоловік.

Декілька років тому усі махінації Петра Мельника були задокументовані СБУ і складені в одну папку.

«До нього прийшов «гонець», показав папку і забрав відступні – непогану суму. Так що у нинішньої влади є вся інформація на Мельника. Є результати перевірок і ревізій в СБУ, Рахунковій палаті, КРУ, Генпрокуратурі. Як тільки дадуть команду «фас» – Мельника посадять мінімум на 10 років з конфіскацією усього. Але його «розкручують за дрібненький хабар. Для рядових прокурорів і міліціонерів зрозуміло – справу Мельника хочуть спустити на гальмах і повернути його на його «тепле» місце. Можливо, справу про зґвалтування чи доведення до самогубства зараз, через стільки років, і не можна довести, але економічні злочини уже всі зібрані в одну теку. А команди «фас» ніхто не дасть» – резюмує наше джерело.

Правозахисник Ярослав Дунаєв прокоментував ситуацію стосовно Петра Мельника.

«Чимало моїх знайомих навчалося у цьому ВУЗі, але усі відмовляються говорити. Хоча неофіційно стверджують – усе це дійсно було присутнє і про це багато говорили у стінах ВУЗу. Дивує інше – феодальність нашого суспільства. Петро Мельник – такий собі дрібний феодал, якого всі бояться. Навіть говорити про нього не хочуть. Не секрет, що у багатьох посадовців його рівня є, м’яко кажучи, якісь дивацтва, які не вписуються у загальноприйняті норми. Тому Мельник для усіх «свій». А розкраданням коштів чи прихватизацією державного, зараз нікого не здивуєш» – каже Дунаєв.

Ольга Тесленко

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *