«STOP корупції» – вулиця з одностороннім рухом?

Зараз в Ірпінському регіоні проводяться масові перевірки чиновників в рамках широко розрекламованої акції «STOP корупції». Ця програма ініційована Київською облдержадміністрацією. Звісно, сама ініціатива потрібна й корисна. Проте, не слід забувати, куди вистелена дорога благими намірами.

З огляду на це у звичайних незаангажованих людей виникає логічне запитання: подібні перевірки обмежаться тільки Ірпінським регіоном? Чи невдовзі борці з корупцією з такою ж заповзятістю, як в Приірпінні, заходяться перевіряти чиновників на предмет корумпованості в інших регіонах Київщини?

Саме з цього й можна буде зробити висновки: це справді загальнообласна програма, покликана навести лад на Київщині? Чи просто ширма для прихованих розбірок та зведення рахунків обласним керівництвом з ірпінським? Адже обізнаних з підводними течіями київського політикуму «терзають смутниє сомнєнья», що ця акція створена заради дійсно чесної і безкомпромісної боротьби з корупцією, а не чергова ілюстрація відомої в політиці формули: своїм – усе, ворогам – закон!

Тим більше, що починати боротьбу з корупцією Київській облдержадміністрації варто із себе. Бо ж наче навмисно в самий розпал «полювання на відьом» в Ірпінському регіоні в ЗМІ поширилася інформація про затримання на хабарі 262 тис. грн. чиновника з  КОДА (детальніше про це читайте ТУТ).

Словом, я веду до того, щоб програма боротьби з корупцією була чесною й однозначною для всіх, а не перетворилася «дорогу з одностороннім рухом». І ще важливо, аби посадовці завжди називали речі своїми іменами, а не в одних випадках певні дії йменували корупцією, а в інших – це ж саме – політикою.

«STOP корупції» – вулиця з одностороннім рухом?

Наприклад, для багатьох жителів Приірпіння і Київщини загалом залишається загадкою, яким чином Київським обласним управлінням державного земельного агентства спільно з Ірпінським було забрані землі довкола Ірпеня? Мотивація: в Ірпені остаточно не визначені межі міста. Якщо так, то логічно слідує, що потрібно спочатку визначити межі міста, а потім розпоряджатися землею відповідно до її адміністративного підпорядкування. Бо ж виходить, що своїми фіскальними рішеннями Київське обласне держземагентство спільно з Ірпінським взялися визначати межі міста Ірпеня.

«STOP корупції» – вулиця з одностороннім рухом?

Особливо цинічно це виглядає з огляду на те, що ці рішення приймалися переважно протягом зими 2013-2014 років. Тобто, коли одні проливали кров на Майдані, інші, користуючись нагодою відсутності громадського контролю, тихенько в кабінетах займалися розподілом землі. Причому, десятками гектарів під ОСГ (особисте селянське господарство). Знову ж таки «терзают смутниє сомнєнья», що це пересічні трударі безплатно отримали землю, аби на ній сапати буряки чи копати картоплю.

Бо в ірпінчан, які десятиліттями обробляли свої невеличкі городи в заплаві Ірпінь-річки, забрали їхні ділянки. Вочевидь, не спроста змінивши цільове призначення тих земель з городництва на садівництво. Адже городництво не передбачає ніякого будівництва на земельній ділянці, а садівництво дозволяє спорудження дачного будинку. От тільки питання, що швидше буде зростати в заплаві Ірпеня – фруктові сади чи дачні фазенди – для обізнаних з земельною «кухнею» видається риторичним.

«STOP корупції» – вулиця з одностороннім рухом?
Публічна кадастрова карта. Заплава Ірпеня на північ від залізниці.

Після протестів справжніх городників (тих, хто в переважній більшості виживають за рахунок цих городів, навіть не мріючи про якесь будівництво) перекинули під лінії високовольтних передач. Під ними взагалі повинна бути охоронна зона, в якій нічого не можна вирощувати й робити взагалі!

«STOP корупції» – вулиця з одностороннім рухом?
Публічна кадастрова карта. Заплава Ірпеня на південь від залізниці.

Цікаво, якими мотиваціями керувалися приймаючи такі рішення? Словом, як на мене, буде дуже дивно, якщо наведені факти не зацікавлять тих, хто так активно останнім часом заходився боротися з корупцією.

 

Автор: Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *