Зникнення сосон, повноваження мунварти та математика від Карплюка

На третій вівторок червня таки відбулося засідання виконкому – перше в цьому місяці (звично виконкому проводяться в другий та четвертий вівторки). Головував на засіданні Володимир Карплюк, на самому початку кудись відлучившись на кілька хвилин «на зустріч по школі».

Зникнення сосон, повноваження мунварти та математика від Карплюка

Спочатку начальник фінансового управління Євгенія Данилюк озвучила зміни до бюджету, які передбачали отримання з держбюджету коштів для купівлі квартир родичам загиблих та пораненим в АТО.

Далі члени виконкому заслухали й прийняли до відома зміни законодавства про працю. Ними передбачено штраф у розмірі 111 тисяч гривень у разі виявлення нелегального працівника. Кошти спрямовуватимуться до держбюджету.

Зникнення сосон, повноваження мунварти та математика від КарплюкаНевтішну інформацію повідомила директор КП «Ірпіньзеленбуд» Ольга Олійнич. За її спостереженнями через п’ять років в Ірпені не залишиться сосон, оскільки дуже багато їх всихає, у парках, на вулицях та в приватному секторі. Відтак, потрібні бюджетні кошти на програму з відновлення хвойних насаджень в місті. Що й говорити, тотальна забудова  та бездумне втручання в екосистему призвели до зникнення породи дерева, яке є символом Ірпеня, зображеному на його гербі. Тепер необхідні бюджетні фінансування на відновлення наших вічнозелених красунь.

Члени виконкому проголосували за надання повноважень працівникам «Муніципальної варти» на складання протоколів адміністративних правопорушень. Відтак, муніципали зможуть складати протоколи у разі порушень правил торгівлі алкогольними та слабоалкогольними напоями (ст. 156), порушення правил торгівлі на ринках (ст. 159), торгівлі з рук у невстановлених місцях (ст. 160), куріння у місцях заборонених рішенням Ірпінської міської ради (ст. 175 прим. 1), порушення порядку організації й проведення зборів, мітингів, вуличних походів і демонстрацій (ст. 185 прим.1).

Традиційно виявилися утаємниченими питання КП «Ірпіньжитлоінвестбуду». Його директор Ігор Дворніков називав лише місця проведення робіт, не уточнюючи ні їхніх обсягів, ні кошторисів. Наскільки можна уявити з такою уривчастої інформації йдеться про десятки, якщо не сотні мільйонів бюджетних гривень. Єдине що з цього приводу зауважив Карплюк –  відголосовані на звітному виконкому роботи можуть проводитися не лише за рахунок міського, а ще спробують залучити частково кошти обласного бюджету. І тут все загадково натяками – ніякої конкретики. От цікаво, Ірпіньрада в область також звертатиметься не озвучуючи ніяких цифр?  У стилі: дайте скільки не жалко – ми самі розберемося, як ці гроші використати.Зникнення сосон, повноваження мунварти та математика від Карплюка

Михайло Копач повідомив про зміни в містобудівному законодавстві, згідно з якими з 1 вересня під нове будівництво не можна буде виділяти ділянку розміром менше 500 кв м (5 соток). Відтак, виникає питання узаконення прав власності при поділі садиб, якщо якась частка складатиме менше цієї площі.

Найцікавішими видалися запитання й обговорення, коли вже вичерпалися питання порядку денного. Члени виконкому допитувалися у Карплюка про перспективи децентралізації та утворення нових об’єднаних територіальних громад. Спочатку мер Ірпеня вже вкотре згадав Михайлівку-Рубежівку, у разі приєднання якої до Ірпеня відкриються можливості долучення в ОТГ сіл Бузова, Козинці й Діброва, які мають спільні межі з Михайлівкою-Рубежівкою. От тільки не сказав Карплюк, що сам Ірпінь немає спільних меж з Михайлівкою-Рубежівкою, а межує з цим селом лише через Ворзель, який зібрався від Ірпеня до Бучанської ОТГ.Зникнення сосон, повноваження мунварти та математика від Карплюка

Коли в Карплюка конкретно запитали про перспективи відносно Гостомеля (до слова, його голова Юрій Прилипко вже другий місяць не ходить на засідання Ірпінського виконкому), то очільник міста відповів у стилі – ми нікого насильно не заганяємо до своєї територіальної громади. Мовляв, хоче жити Гостомель самостійним життям – так і буде. Але, за словами, Карплюка, Гостомелю це не так вигідно, як бути підпорядкованим Ірпеню. Це його очільник «вирахував математично». Хотів цю математику донести до гостомельських депутатів на круглому столі, але то в нього часу не було, то в гостомельців щось не склалося, то стіл виявився не достатньо круглим. Висловлюючись на гему Гостомеля Карплюк помітно нервував, почервонівши намагався переконувати членів Ірпінського виконкому, що Гостомелю не варто згідно з його «математикою» відокремлюватися. Присутні лише мовчки посміхалися і подумки глузували з карплюківських «аргументів», за якими насправді приховується невміння керувати й домовлятися з селищними владами, що обертається втратами територій і дробленням донедавна єдиного цілого регіону під назвою Приірпіння.

Володимир ПАЛАМАРЧУК

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *