ТРУНА ПІД ФАЗЕНДОЮ ГЕНПРОКУРОРА

 Громадський Рух «Ірпінь проти Карплюка й «нових» облич» провів акцію в Стоянці

Під таким гаслом сьогодні відбувся автопробіг вулицями Ірпеня з наступним виїздом до Стоянки. В акції загалом взяли участь кілька сотень людей, задіявши близько сотні автомобілів. Це найбільш свідома й активна частина жителів Приірпіння, яка оприлюднила  громадську позицію десятків тисяч людей, які у той чи інший спосіб висловлювали підтримку найсвідомішим борцям з корупцією, яка спазмами пронизала Ірпінську нинішню поки що владу.

ТРУНА ПІД ФАЗЕНДОЮ ГЕНПРОКУРОРА Громадський Рух «Ірпінь проти Карплюка й «нових» облич» провів акцію в Стоянці

Головний посил автопробігу: Ірпінська влада кришує забудовницький бізнес, який обертається хаосом й руйнацією всього Приірпіння, а прокуратура кришує владу – цим корупційним схемам потрібно покласти край! Аби донести цей посил до вищих ешелонів влади, учасники автопробігу прибули до садиби Генпрокурора України Юрія Луценка, яка розташована у Стоянці.

 

Чи варто «хоронити» живого Карплюка…

Там акція набула несподіваного повороту. Спочатку люди стали пікетами з плакатами, розпочавши мітинг, під час якого засуджували КіНОшну владу та її очільника Володимира Карплюка. Потім учасники акції побачили, що до фазенди Генпрокурора наближається… похоронна процесія з труною й траурними стрічками. Зрозуміло, що це були символічні «похорони».  «Карплюка хоронять, – вигукнула одна жіночка. – Ну це вже занадто – «ховати» живу людину! Хоч я його не підтримую». «Так з його дозволу нас вже давно труїть шкідливими викидами підприємство ВНГ «Стандарт», – відповіла їй інша учасниця акції, жителька мікрорайону меблевої фабрики. – Якщо це не припиниться, то за кілька років нас також у труні понесуть!».

ТРУНА ПІД ФАЗЕНДОЮ ГЕНПРОКУРОРА Громадський Рух «Ірпінь проти Карплюка й «нових» облич» провів акцію в Стоянці

Палка суперечка варто чи ні «хоронити» живого Карплюка досить швидко вирішилася, коли символічна похоронна процесія підійшла ближче. Тоді стало видно, що в труні «ховають» не Карплюка, а Конституцію України, а також Кримінальний кодекс та інші законодавчі акти, які зневажають Ірпінська влада разом з її прокурорськими кришувальниками.

ТРУНА ПІД ФАЗЕНДОЮ ГЕНПРОКУРОРА Громадський Рух «Ірпінь проти Карплюка й «нових» облич» провів акцію в Стоянці

Відтак, труну з «покійними» Конституцією України та Кримінальним кодексом поставили перед будинком Генпрокурора Юрія Луценка, якого, на жаль, не було вдома.

 

Луценку нагадали про Ірпінське Чикаго

Громадський активіст Олексій Зіневич нагадав Луценку про його заяву річної давнини, коли він порівняв Ірпінь із гангстерським Чикаго, роздаючи «на горіхи» своїм підлеглим за розгул корупції в Ірпені. Після чого в Ірпіньраді були проведені обшуки та слідчі дії, заведені кримінальні справи на Карлюка і його заступників (зокрема, за оформлення виконавцем робіт покійника), проте далі справа не пішла. Ніхто не покараний. Ірпінь продовжують дерибанити й забудовувати.

ТРУНА ПІД ФАЗЕНДОЮ ГЕНПРОКУРОРА Громадський Рух «Ірпінь проти Карплюка й «нових» облич» провів акцію в Стоянці«Я пам’ятаю Ірпінь курортною перлиною – у нас були близько тридцяти санаторіїв», – пригадував добрий давній Ірпінь Олексій Зіневич. Наразі санаторії й табори відпочинку роздерибанені, вирубуються й забудовуються, попри гучні заяви про боротьбу з корупцією Генпрокурора.

Депутат Київоблради Ігор Домбровський у своєму виступі зокрема нагадав Луценку про систематичні побиття громадських активістів Приірпіння. Відомо хто, коли й кого побив (необхідну інформацію замість правоохоронців зібрали самі активісти), але виконавці вільно розгулюють на волі. При чому, як зазначив Ігор Домбровський, ця забіякувата «тітушня» окрім всього іншого вільно спілкується з нинішнім мером Ірпеня та його оточенням.ТРУНА ПІД ФАЗЕНДОЮ ГЕНПРОКУРОРА Громадський Рух «Ірпінь проти Карплюка й «нових» облич» провів акцію в Стоянці

 

Головне зло Ірпеня

Лаврентій Кухалейшвілі, депутат Ірпіньради, відверто назвав: «Головне зло Ірпеня – це Володимир Карплюк. За неповні три роки його правління  в Ірпені було здано близько мільйона квадратних метрів житла». Натомість соціальна інфраструктура, м’яко кажучи, відстає від семимильних кроків забудовників.

ТРУНА ПІД ФАЗЕНДОЮ ГЕНПРОКУРОРА Громадський Рух «Ірпінь проти Карплюка й «нових» облич» провів акцію в Стоянці «У мене дворічна хресниця. Аби їй потрапити до дитсадочка потрібно «вистояти» чергу чотири роки. Тобто, у дитсадочок дівчинка не потрапить. До цього часу їй вже пора буде йти до школи, де може бути по 45 учнів в одному класі. Про яку якість освіти можна говорити?!», – цим окремим прикладом Лаврентій Кухалейшвілі проілюстрував загальну картину становища із закладами освіти в Приірпінні.

З таких окремих на перший погляд локальних проблем і складається глобальна проблема Ірпеня. Про це у своєму виступі зазначив Святослав Куценко, якого КіНОшники за принципову позицію позбавили депутатського мандата (наразі це рішення оспорюється в судах).

ТРУНА ПІД ФАЗЕНДОЮ ГЕНПРОКУРОРА Громадський Рух «Ірпінь проти Карплюка й «нових» облич» провів акцію в Стоянці Справді, з таких конкретних питань простих людей і складається загальна глобальна проблематика Ірпеня та селищ регіону. Представник мікрорайону «Річ Таун» у своєму виступі скаржився на систематичні відключення електроенергії, непомірну плату за неї посередникам. Як наслідок зупинки ліфтів, а також проблеми з каналізацією та інші розпіарених новобудов «Міста нашої мрії».

Мешканець Стоянки розповів про ситуацію у цьому мікрорайоні, яку можна описати в стилі: немає комунікацій – немає проблем. Там виділили людям землю під будівництво, пообіцявши підвести всі необхідні комунікації. Проте вже за три роки туди не підвели ні електрики, ні газу, ні водогону з каналізацією.

Депутат Коцюбинської селищної ради Оксана Недашківська розповіла про проблеми свого селища, яке розташоване біля Біличанського лісу, який законодавчо визначений частиною Національного парку «Голосіївський». Проте його межі вже чотири роки не можуть визначити в натурі. Внаслідок чого на нього постійно зазіхають КіНОшні забудовники з метою дерибану та забудови.

 

Вимоги прокуратурі та Ірпіньраді

Підсумовуючи виступи і сьогоднішню акцію загалом, учасники акції «Ірпінь проти Карплюка й «нових» облич» ухвалили меморандум, в якому зокрема проголосували за те, щоб створити  робочу групу Генпрокуратури для вивчення ситуації в Приірпінні. Мета цього задуму – навести лад в нашому регіоні щодо нинішньої діяльності влади.

А саме: вивчити матеріали кримінальних проваджень та притягнути до відповідальності осіб, причетних до дерибану наших земель та лісів, припинити намагання забудувати території комбінату «Перемога» та заплав річок Приірпіння, вирішити питання обманутих вкладників та ін. Нижче повністю текст меморандуму, ухвалений учасниками акції біля будинку Генпрокурора.

Олександр НАКАЗНЕНКО

М Е М О Р А Н Д У М

16 червня 2018 року                                                                                                            м.Ірпінь

Ми, мешканці Приірпіння, громадські організації об’єдналися в Громадський рух заради спільної боротьби проти свавілля місцевих чиновників та бездіяльності правоохоронних органів.

Так, 23.06.2017 Генеральний прокурор України Юрій Луценко на нараді у м. Житомир заявив: “…Ірпінь — точка місцевого Чикаго. Уже всі загальноукраїнські ЗМІ пишуть про те, що це поєднання криміналітету із правлячими хабарниками. Всі про це знають…”.

Пройшов рік, а ситуація в Приірпінні не змінилася. Продовжуються:

  • незаконне позбавлення громадян прав на земельні ділянки, які вони обробляють на законних підставах більш ніж 20-ть років;
  • тотальне знищення зелених зон та вирубка лісів;
  • забудова, засмічення та забруднення, видобування торфу та знаття родючого шару ґрунту на заплавних землях річок Ірпінь та Буча;
  • знищення екосистеми регіону;
  • незаконна забудова, будівельні махінації та афери, привласнення грошових коштів інвесторів (покупців);
  • відсутність протягом тривалого часу комунікацій (електро-, газо-, водопостачання) необхідних для задоволення елементарних потреб людей;
  • тотальне розкрадання бюджету;
  • незаконне виділення земельних ділянок;
  • побиття активістів та цькування громадських діячів;
  • винні у розкраданні ресурсів громади люди до відповідальності не притягнуті.

Зазначене свідчить про те, що прокуратура не реагує належним чином на факти беззаконня в Приірпінні та продовжує покривати правлячих хабарників та корупціонерів. Тим самим Генеральна прокуратура України фактично потурає злочинцям, які цинічно і зухвало ігнорують Закони України і нехтують інтересами громади.

Ситуація щодень загострюється і соціальна напруга у регіоні тільки зростає.

Вирішено вимагати від Генерального прокурора України:

  1. Створити робочу групу для вивчення ситуації у Приірпінні, вжиття заходів щодо притягнення до відповідальності винних осіб, усунення негативних наслідків діяльності винних осіб, контролю за діяльність співробітників поліції та працівників прокуратури, які займаються питаннями беззаконня в Приірпінні.

До складу робочої групи включити Генерального прокурора України, заступника Генерального прокурора України (згідно з розподілом обов’язків), прокурора Київської області, заступника прокурора Київської області (згідно з розподілом обов’язків), начальника Ірпінського відділу Києво-Святошинської місцевої прокуратури, Народного депутата України Ольги Червакової, представників громадськості, а саме: Ольги Матюшиної, Святослава Куценка, Лаврентія Кухалейшвілі, Сергія Гапона, Володимира Позинича, Івана Похвалина.

Засідання робочої групи проводити у присутності представників засобів масової інформації.

  1. Прийняти законне кінцеве рішення у кримінальних провадженнях №№ 42016111200000878 (за фактом створення злочинної організації, з метою заволодіння грошовими коштами місцевого бюджету в особливо великих розмірах), 42017110000000377 (за фактом незаконного зарахування забудовникам пайової участі), 42017110000000376 та 42017111200000814 (порушення при використанні заплавних земель р. Ірпінь); 42016110000000052 (незаконна зміна цільового призначення та форми власності земель лісогосподарського призначення площею 15,0 га); 12017110040002885 (за фактом вирубки дерев, та намагання забудови земельної ділянки по вул. 8 березня, 23 у м. Ірпінь).
  2. Зупинити всі незаконні роботи на заплавних землях річок Ірпінь та Буча (прокладання велосипедних доріжок; зняття та перенесення родючого шару ґрунту; незаконне видобування торфу; засмічення та забруднення заплавних земель річок Ірпінь та Буча; незаконне будівництво тощо). По кожному факту притягнути до кримінальної відповідальності винних осіб, та вжити заходів прокурорського реагування, у т.ч. представницького характеру, направлених на приведення заплавних земель річок Ірпінь та Буча у попередній стан за рахунок винних осіб.
  3. Вивчити матеріали перевірок та кримінальних проваджень за всіма фактами звернень мешканців Приірпіння щодо незаконного знищення зелених насаджень та розпорядження землями лісогосподарського призначення. Притягнути до відповідальності винних осіб.
  4. Вивчити всі рішення Ірпінської міської ради прийняті депутатами VII-го скликання. За результатами притягнути до відповідальності винних осіб та вжити заходів представницького характеру, направлених на скасування незаконних рішень.
  5. Вжити заходів представницького характеру, направлених на повернення у державну власність незаконно виділених та розподілених між “потрібними людьми” заплавних земель річок Буча та Ірпінь.
  6. Вжити заходів щодо приведення території Голосіївського природного парку (Біличанського лісу) до первинного стану. Притягнути до відповідальності винних осіб.
  7. Притягнути до відповідальності осіб, винних у незаконному захоплені влади в смт. Коцюбинському;
  8. Притягнути до встановленої законодавством відповідальності осіб за фактами заволодіння забудовниками грошовими коштами інвесторів (покупців), а саме: Житлових комплексів “Річ Таун”, “Панорамний”, “Панорамний-2”, “Алфавіт”, “Княжий двір”, “Южний”.
  9. Надати правову оцінку всім рішенням Ірпінської міської ради, якими із постійного користування санаторно-курортних закладів вилучалися земельні ділянки. Зокрема рішення 48-ї сесії Ірпінської міської ради від 01.03.2018, про поділ земель піонерський табір “Сокіл” (майже 5 га), друга — дитячий санаторій “Ясний” (майже 4,2 га). За результатами вжити заходів представницького характеру направлених на скасування зазначених рішень. Притягнути до встановленої законом відповідальності винних осіб.
  10. Притягнути до кримінальної відповідальності осіб винних у побитті активістів, а також організаторів.

Вирішено вимагати від Ірпінської міської ради:

  1. Припинити незаконні роботи на заплавних землях річок Ірпінь та Буча;
  2. Вирішити питання щодо електрифікації м-ну Стоянка (з цим питанням люди звертаються з 2015 року);
  3. Вжити заходів щодо передачі у власність земельних ділянок членам Громадської організації “Ірпінський городник”, які ними обробляються на протязі більш ніж 20-ти років;
  4. Оприлюднити на офіційному сайті Ірпінської міської ради, у відповідному розділі, всі рішення Ірпінської міської ради, прийняті депутатами VII-го скликання; рішення виконавчого комітету Ірпінської міської ради за 2015-2018 роки; розпоряджень Ірпінського міського голови за 2015-2018 роки; результати поіменного голосування, прийнятих Ірпінської міською радою рішень за 2015-2018 роки;
  5. Оприлюднювати на офіційному сайті Ірпінської міської ради, у порядку встановленому Законами України “Про місцеве самоврядування в Україні”, “Про інформацію”, “Про доступ до публічної інформації”, Статутом Ірпінської міської ради порядок денний сесій, та проекти рішень.
  6. На офіційному сайті Ірпінської міської ради оприлюднити дані:
  • щодо коштів, які протягом 2015-2018 років надійшли до бюджету у якості пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту (інформацію викласти окремо по кожному об’єкту будівництва);
  • інформацію щодо суми, на яку протягом 2015-2018 років забудовникам було зменшено суму сплати пайової участі у розвитку інфраструктури населеного пункту, вказати у зв’язку з чим, а саме зазначити конкретний перелік проведених ними робіт тощо (інформацію викласти окремо по кожному об’єкту будівництва).
    1. Припинити будь-які намагання забудувати територію колишнього ВАТ “Перемога”, заплавних земель річок Ірпінь та Буча, територій санаторно-курортних закладів.
    2. Припинити знищення зелених зон.

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *