«Закрита» сесія під час карантину

7 травня цього року в Ірпені відбулася чергова сесія Ірпінської міської ради. У порядку денному було зазначено 42 питання. Однак, за результатами сесії, депутати фактично голосували за 43 питання.

У ході сесії головуючий Літвинов А.В., поспіхом, в порушення діючого законодавства, повідомив депутатів про те, що необхідно винести на голосування питання щодо роботи сесії в закритому режимі. Не зважаючи на мої законні зауваження, що дії головуючого є незаконними, дане питання було підтримано більшістю депутатів.

«Закрита» сесія під час карантину

Як з’ясувалося, на сесії хотіли бути присутніми мешканці громади нашого міста, які не були допущені до сесійної зали працівниками муніципальної варти, в порушення п.17 ст.46 Закону України «Про місцеве самоврядування в Україні», де зазначено про те, що сесії ради проводяться гласно із забезпеченням права кожного бути присутнім на них.

Хоча в той самий час, ця норма Закону поширилась на деяких мешканців – зокрема на наближеного до екс-міського голови Щербину П., та на самого екс-мера Карплюка В., які скеровували роботу “кишенькових” депутатів.

Але не треба забувати про Конституцію України, яка визначає: «Органи державної влади та органи місцевого самоврядування, їх посадові особи зобов’язані діяти лише на підставі, в межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України» (ч.2 ст.19). Іншими словами, будь-який чиновник, в тому числі в.о. міського голови, депутати не мають права вигадувати собі повноваження та спосіб їх реалізації. Тільки те, що прямо прописано в Законах України. Інакше – відповідальність і не завжди адміністративна…

Якщо ж ми відкриємо Постанову КМУ від 11 березня 2020 року №211 «Про запобігання поширенню на території України коронавірусу COVID-19» то побачимо, що обмеження щодо проведення масових заходів, сформульовано наступним чином: «проведення всіх масових заходів, у яких бере участь понад 200 осіб, крім заходів, необхідних для забезпечення роботи органів державної влади та органів місцевого самоврядування». Тобто, навіть це обмеження в 200 осіб не стосується заходів, необхідних для забезпечення роботи органів місцевого самоврядування.

Мене, як депутата міської ради, обурює той факт, що головуючий на сесії, Літвинов Андрій, грубо порушив ст.35-3, ст.37, ст.43 Регламенту роботи Ірпінської міської ради, свідомо зловживав своїми повноваженнями як головуючого, неодноразово відмовляв мені у праві на виступ. На мої звернення щодо оприлюднення результатів поіменного голосування по тих чи інших питаннях, він жодного разу не відреагував.

Маючи бажання виступити по деяких пунктах порядку денного, які викликали в мене багато запитань, мені, як депутату, жодного разу не було надано слово, чим було в черговий раз грубо порушено ст. 37 діючого Регламенту ради.

Мене дивує, невже особи тимчасово наділені владою бояться депутатів, які мають власну думку, особливо, якщо вона не збігається з їхніми злочинними намірами…

Так, на цій сесії було виділено майже 13 мільйонів гривень бюджетних коштів з метою виконання п.8 порядку денного сесії рішення «Про погодження виконання підготовчих робіт для улаштування майданчиків під розміщення об’єктів спортивної інфраструктури на набережній від вул. Підгірна в напрямку мікрорайону «Романівка» в м.Ірпінь Київської області». Тобто, на так звану набережну, яка знаходиться за межами міста Ірпінь та межі якого не змінювалися з 1968 року, фактично, «завдячуючи» підступним діям депутатів, що проголосували за це питання, бюджетні кошти виділені на територію, яка місту навіть не належить, а на сьогоднішній день ця сума становить вже більше 85 мільйонів гривень. На мою думку це є яскравим прикладом нецільового використання бюджетних коштів. Адже, замість будівництва життєво необхідних нашому місту об’єктів соціальної інфраструктури – дитячих садочків, шкіл, медичного центру, яких просто катастрофічно не вистачає в місті, бюджетні кошти знову спрямовуються на фінансування незаконних проектів відомих всім зацікавлених осіб.

Тому я закликаю мешканців: Приходьте на сесії, цікавтесь подіями, які відбуваються у місті! Це ваше місто і вам у ньому жити!

 

Ольга ОЛІЙНИЧ

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *