Маріонетковий в. о. мера Ірпеня Літвинов називав рішення сесії «дерибанними»

 

До таких визначень вдався на сьогоднішній 81 сесії Ірпінської міської ради Андрій Літвинов, озвучуючи питання порядку денного. «Дерибанними» він начебто навмисно у переносному значенні називав питання, спрямовані на заходи щодо боротьби із коронавірусом. У такий спосіб відвертаючи увагу від справді дерибанних рішень, від ухвалення яких прокарплюківська депутатська більшість не змогла утриматися навіть на період нинішнього карантину. Натомість згадане, переносне, визначення з вуст маріонеткового в. о. стало свого роду визнанням того факту, що Ірпіньрада справді ухвалює дерибанні рішення.

 

Депутат-забудовник запропонував заблокувати «сам себе»

На сьогоднішньому засіданні депутати (їх сьогодні прийшло 33 із 36 загалом обраних), як для Ірпеня незвично активно виступали із сесійної трибуни та висловлювали репліки із залу. Депутатка Марія Шевченко запропонувала на звітній сесії (яка, до слова, через карантин проходила в закритому режимі) зняти із порядку денного питання, які не відносяться до медицини та життєзабезпечення міста під час карантину.

Депутат Віталій Нелюбін зробив чимало реверансів на підтримку нинішньої державної влади. Говорячи про ірпінські реалії, висловився за те, щоб «заблокувати забудову в приватному секторі поряд з індивідуальними житловими будинками», назвавши таку практику «головною проблемою» міста. При цьому інші депутати, перешіптуючись, сміялися із депутата-забудовника, мовляв, «сам себе зібрався заблокувати», натякаючи на те, що Нелюбін зводить свої будинки впритул до приватного сектора. Іще депутат-забудовник висловився за «інвентаризацію Генплану розвитку міста», за який і сам голосував у грудні 2018 року.

 

Тимчасовий очільник Ірпеня висловив претензії «Слугам народу»

Після чого головуючий на сесії Андрій Літвинов, “зважаючи на присутність у залі депутатів ВР від «Слуги народу»”, вирішив задати їм запитання: «Чому працює «Епіцентр», а не працюють маленькі будівельні магазини? Чому працюють ломбарди, коли людям не має за що жити? Щоб вони останнє віднесли в ломбард?! Чому скасували пайову участь, забравши мільйони із бюджету міста? Чому немає підтримки місцевого самоврядування з боку держави? Два «Доместоси», то вся підтримка? Чому не бачимо реальної допомоги і реальних дій? Тільки бачимо, що нардепи приїжджають до нас перед місцевими виборами».

 

Ірпінська фантастика – депутати виступають з трибуни

Громадська активістка Михайлина Скорик-Шкарівська назвала фантастикою те, що побачила виступи із трибуни аж трьох депутатів, невдовзі «обламавши» двох із них. При цьому висловила бажання, аби наступного разу виступили всі присутні депутати, нехай громадськість побачить, що «у кожного є хоч якась позиція». Активістка підтримала депутатку Марію Шевченко у тому плані, що на цій сесії мають розглядатися виключно питання, пов’язані з функціонуванням міста у період карантину. Водночас, Михайлина Скорик дорікала однопартійцям Марії Шевченко із «Європейської солідарності» за скандальне будівництво на Давидчука, 35. «Навіщо ви залізли у приватні будинки? Будь ласка, зупиніть це будівництво і зробіть там таун-хаузи, як  і обіцяли раніше. Ми не хочемо там бачити п’ятиповерхівки. Це принципова позиція громадськості того кутка». Депутату Нелюбіну Михайлина Скорик пригадала скандальне будівництво автомийки у Гостомелі. «Саме ви, люди, які сидять у цій залі (а не «Слуги народу») дорозвивали Ірпінь до такого стану, який зараз маємо. Вирішуйте всі питання у межах міста – і не втягуйте сюди ніякої політики», – зазначила активістка.

 

Кухалейшвілі – Оверку: не вистачить грошей башляти по 200 доларів кожному «тітухану»

Із депутатським запитом виступив Лаврентій Кухалейшвілі щодо рішень сесії 19 березня, на якій було надано дозвіл на укладання сервітуту ТОВ «Азана» на земельну ділянку 0,048 га вздовж провулку Озерний, завдяки якому з цього місця було силовим методом витіснено активістів, що протестують проти забудови заплави. Депутат-свободівець Лаврентій Кухалейшвілі звернувся до депутата-забудовника від «Нових облич» Ігоря Оверка: «Ніхто тобі не дасть будувати на заплаві… у тебе не вистачить грошей по 200 доларів башляти кожному «тітухану»… Ти там будуватися не будеш. Це рішення стосується всього Ірпеня. Після карантину ми знесемо твої будівництва!».

 

12 мільйонів, щоб «губи нафарбувати»

Одним із дерибанних рішень звітної сесії стало питання «Про погодження виконаних підготовчих робіт для улаштування майданчиків під розміщення об’єктів спортивної інфраструктури на набережній від вул. Підгірна у напрямку мікрорайону «Романівка» у м. Ірпінь Київської області», за підтримку якого проголосували 23 депутати. При цьому головуючий  не реагував на запитання депутатів, що приховується за таким формулюванням. Відповіддю допитливим стала репліка депутата Лаврентія Кухалейшвілі: «12 мільйонів хочуть виділити Оверку губи нафарбувати». Але навіть у проекті проголосованого рішення не було вказано ніяких цифр, лишень обтічні формулювання про погодження виконання підготовчих робіт МПП «СОНА» та ТОВ «Б.І.І.А.К.».

 

Куди поділися 50 соток із парку «Дубки»?

Під час голосування за затвердження технічної документації парку «Дубки» (вул. Соборна, 173) депутатка Ольга Олійнич поцікавилася площею оформлюваної під парк території. «3,3 гектара, – відповів маріонетковий в. о. Ірпеня. –  А де ж поділися ще 50 соток?», – допитувалася Ольга Романівна. Проте головуючий Літвинов не зважав на незручні запитання депутатів і продовжував ставити їх на голосування, вкотре не даючи слово Олійнич. Сесійне табло висвітило 24 голоси «так» за затвердження землеустрою 3,3 гектари парку «Дубки». Депутатка зажадала висвітлення результатів поіменного голосування. Андрій Літвинов пообіцяв викласти його «на сайті після сесії». Апелювання Ольги Олійнич стосовно права бачити одразу результати голосування та чергового порушення регламенту головуючим – вкотре відбилися від сесійних стін Ірпіньради голосом волаючого в пустелі.

 

В Ірпені закрили вечірню школу

Так само, як і з приводу закриття Ірпінської вечірньої загальноосвітньої школи ІІ-ІІІ ступенів (по вул. Тургенівська, 17).  Про це говорила у своєму виступі з трибуни громадська активістка Михайлина Скорик-Шкарівска. Незважаючи на заклики громадськості не закривати школу і дати людям довчитися – 21 голос «так» висвітлило сесійне табло за рішення про закриття. Хто саме голосував, як і у попередніх випадках залишилося таємницею. Після чого депутати-свободівці повним складом демонстративно пішли із сесійної зали, вочевидь не бажаючи бути «примазаними» до подібних рішень.

До уваги читачів фотомиттєвості 81 сесії Ірпінської міськради

Ніна КОСТЕНКО

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *