Всеукраїнські дитячі змагання з футболу пройдуть в Гостомелі

Минулого місяця Гостомельською селищною радою і благодійним фондом «Чесна справа» було підписано угоду про співробітництво, що дозволить впроваджувати та реалізовувати на території Гостомеля нові проекти та благодійні заходи серед дітей та молоді України, направлені на розвиток спорту, культури та освіти.

На сесії селищної ради представник Фонду розповіла про проект і найближчі плани.

Фонд «Чесна справа», заснований влітку 2015 року, у своїй роботі виокремив для себе напрямки спортивного та освітнього розвитку дітей та молоді.

Цей проект Польщі та України створено з метою дати можливість нашим дітям спілкуватися між собою, здобувати знання, допомогти дітям та підліткам усвідомити та розвинути природні таланти та реалізувати свій потенціал в майбутньому.

Сьогодні талановита та перспективна молодь, що мріє стати професійними спортсменами чи видатними науковими діячами та бути візитівкою культурного рівня України, залишилися без підтримки з боку держави.

В рамках проекту «Здорове майбутнє» восени Фондом було організовано 10-ти денну поїздку підліткової футбольної команди з смт Володимирівка, Волноваського району в місто Дембиця на товариський футбольний матч з польською командою з містечка Пустків. У їхньому розпорядженні було футбольне поле для тренувань.  Діти відвідували басейн та екскурсії і відпочити від воєнних дій, від жаху,  який ми тут не до кінця розуміємо.

До початку АТО ця команда з Волновахи здобувала перемоги на різноманітних чемпіонатах України та СНГ. Нажаль, можливості тренуватися та брати участь у змаганнях, після початку обстрілів поблизу того регіону, в них більше не було…

Наступною подією в рамках реалізації спортивного проекту «Здорове майбутнє» стала організація 19-21 листопада міжнародного дитячого міні-турніру у Львові, на який запросили три команди: зі Львова, з Волновахи і команду з Польщі. Цей турнір було присвячено пам’яті знаного польського футболіста і тренера – пана Казімежа Гурського, адже саме тут, в західній столиці він народився та тривалий час жив і працював. В цьому році виповниться 95 років від дня народження цього видатного діяча спорту.

Фондом «Чесна справа» було профінансовано відкриття пам’ятної таблиці Казімежу Гурському для подальшого встановлення на фасаді будівлі Львівського художнього ліцею, по вул. Хотинській, 6.

Всеукраїнські дитячі змагання з футболу пройдуть в Гостомелі

На сьогоднішній день фонд «Чесна справа» тісно співпрацює з фондом ім. Казімежа Гурського, який і є ініціатором проекту, в рамках якого на території Гостомеля планується провести Всеукраїнські дитячі змагання з футболу. Буде запрошено дітей зі Львова, Маріуполя, Харкова і, ясна річ, Гостомеля. Це поки що не весь список міст. Вже існує домовленість з Міністерством освіти Польщі про 50% оплату проживання і участі дітей у змаганнях в Добєгнєві, що займуть перше та друге місця у Всеукраїнських дитячих змаганнях з футболу.

Змагання в Добєгневі проходять вже 10 років, участь у них беруть 110 команд, одним зі спонсорів змагань є фонд ім. Казімежа Гурського.

Також Фонд домовився про безкоштовне проживання і участь у цьому змаганні команди з Волновахи.

З-поміж іншого Фондом підписано договори з провідними польськими університетами. 24-25 лютого проходитиме лекція з польськими викладачами щодо навчання у Польщі. Єдиною умовою Фонду є обов’язкове повернення дітей зі здобутими знаннями з Польщі назад додому, аби працювали на благо України.

 

Надія ФЕДЦОВА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *