Виведені нові сорти картоплі зі смаком горіха корисні для гіпертоніків

Виведені нові сорти картоплі зі смаком горіха корисні для гіпертоніків Селекціонери з села Немішаєве Київської області вивели два особливих сорти картоплі – рожеву «Солоху» і фіолетову «Хортицю». На їхнє створення вчені витратили 10 років. Процес вирощування кольорової картоплі копіткий: спочатку паростки розвиваються в лабораторних умовах в пробірках. Після того як наберуть достатньо сил, відправляються в спеціальні холодильники.

– І лише коли на вулиці настає необхідна температура, ми пересаджуємо картоплю у відкритий ґрунт, – розповідає лаборант Ірина Тимошенко. – Таку картоплю можна сміливо подавати в пюре, в тушкованому вигляді, дитячому харчуванні, чіпсах та інших стравах. Вона нічим звичайній картоплі не поступається, а за смаком і корисністю навіть краща.

Завідуюча відділом науково-інформаційного та консалтингового забезпечення Інституту картоплярства НААН Світлана Шмуну запевняє – у фіолетовій і рожевій картоплі містяться антиоксиданти, які виводять з організму шкідливі речовини. За умови регулярного вживання перешкоджають старінню людини.

Є й протипоказання нової картоплі: вона не рекомендується людям зі зниженим тиском. А ось для людей, які страждають від підвищеного тиску, виявиться корисною.

За смаком «Солоха» і «Хортиця» нагадують горіхи. Його вдалося отримати, схрестивши дикі африканські і екваторіальні сорти картоплі.

Джерело: u-news

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *