Від коронавірусу в Ірпінської влади «корона падає»

Сьогоднішня, позачергова, 80 сесія Ірпінської міської ради була доволі напруженою, і хоча б приблизно схожою на пленарні засідання органів міського самоврядування, якими вони й мають бути насправді. Власне, такими, як і раніше були до приходу до влади КіНО (Карплюка і «Нових облич»).

Депутати, налякані коронавірусом, а ще більше наближенням перевиборів місцевих рад, поводилися значно адекватніше, ніж раніше. Надавали слово для виступів тим, кого раніше ні чути, ні бачити не хотіли. Склалося враження, неначе у нинішньої влади «корона падає» внаслідок коронавірусу.

Так, першим виступив депутат-свободівець Лаврентій Кухалейшвілі, висловивши своє обурення вчорашнім інцидентом: йому на подвір’я закинули два «коктейлі Молотова». «Від кого це прилетіло: від Нелюбіна? від Оверка?, – з цього приводу опозиційний депутат звинуватив провладну депутатську більшість, насамперед, юних скоробагатьків із «Нових облич». – Прийшли у раду у порваних тапках…». При цьому Кухалейшвілі нагадав депутату з «Нових облич» Ігорю  Оверку, що він «п’ять років тому був прописаний у гуртожитку, а тепер реєструє 700 квартир».

Повністю виступ Лаврентія Кухалейшвілі дивіться на цьому відео:

Громадська активістка Михайлина Скорик-Шкарівська  у своєму виступі акцентувала увагу на проблемі з освітою в регіоні, що виникла внаслідок карантину. Не у всіх сім’ях достатньо обладнання для дистанційного навчання школярів. У зв’язку з чим Михайлина Скорик звернулася до депутатів з пропозицією на наступній сесії вивчити й вирішити нагальні проблеми освіти, системно підійшовши до дистанційного навчання в освітніх закладах Ірпінської міської ради.

Далі депутати одностайно проголосували за виділення 3,5 млн із бюджету на медицину у зв’язку із пандемією коронавірусу. Ці кошти спрямуються на підвищення на 200% окладів медпрацівникам, які в Ірпені проводять перевірку пацієнтів на коронавірус, а також на засоби індивідуального захисту – маски, дезінфекцію і т. ін.

Доповідаючи з цього приводу, Андрій Літвинов тремтячим голосом повідомив, що «знімаємо кошти, якими ми планували розвивати нашу набережну, дороги, тротуари деякі…». Після чого присоромив державну та обласну владу, від яких «не було жодної підтримки… тільки позавчора передали півтори тисячі перчаток, ртутні термометри, два «доместоси» і п’ять захисних костюмів».

Повністю виступ Андрія Літвинова дивіться на відео:

У той час, коли маріонетковий в. о. міського голови Літвинов соромив обласну та державну владу, наче зі своєї кишені виділяли бюджетні гроші на потреби медицини регіону, поряд з міськрадою у самісінькому центрі Ірпеня ударними темпами зводився вже третій поверх ларька піарника відставного мера Щербини, який в народі вже охрестили  «політичним мавзолеєм Карплюка».

Від коронавірусу в Ірпінської влади «корона падає»

«Надважливий» стратегічний об’єкт будується стаханівськими темпами. Вже зводиться третій поверх на місці виділених під гараж сотки землі, ринкова вартість якої вимірюється десятками тисяч гривень, а загальний кошторис нового комерційного об’єкта вимірюватиметься сотнями тисяч, якщо не мільйонами.

Після голосування за згадане основне питання порядку денного головуючий вже хотів завершити сесійне засідання. Проте депутати нагадали про ще один пункт порядку денного під назвою «Різне». Хоча в «різному» нічого не голосується, проте у ньому звично відбуваються найцікавіші обговорення. Принаймні, так завжди було до приходу в Ірпені до влади КіНО. Так сталося і на звітній 80-й сесії.

Спочатку депутат Сергій Глиняний звернув увагу на незадовільну роботу секретаріату Ірпіньради, яка систематично порушує регламент.

Дивіться відео виступу Сергія Глиняного.

Головуючий Андрій Літвинов так поспішав закінчити сесію,  що ледве не забув привітати іменинників, яких депутати зазвичай вітають на початку.  Тому схаменувшись, «у різному» нашвидкуруч оголосили  список і вручили букети троянд.

Депутат Василь Пікулик висловився на підтримку пропозиції Михайлини Скорик на тему необхідності допомоги у цей скрутний час закладам освіти.

До уваги виступ депутата Василя Пікулика:

На завершення пленарного засідання з освітніх питань виступив директор школи № 13, що в Гостомелі, депутат Володимир Захлюпаний:

Лише після цього маріонетковому головуючому з третьої спроби вдалося завершити позачергову 80 сесію Ірпінської міської ради. Очевидно, що в Літвинова та його колег із провладної більшості почала «падати корона» від такої незвичної активності депутатів і громадських діячів та їхніх незручних виступів. «Незвичною» така активність є для КіНОшної влади, натомість це цілком звична і нормальна діяльність для органу місцевого самоврядування.

 

Ніна КОСТЕНКО

Олександр НАКАЗНЕНКО

До уваги читачів фотомиттєвості позачергової 80 сесії Ірпіньради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *