В Ірпені вшанували пам’ять Зафіри Алієвої

28 квітня, в Ірпені відбулася поминальна церемонія з нагоди 93-ої річниці з дня народження видатного азербайджанського вченого, офтальмолога, академіка Заріфи ханум Алієвої.

В Ірпені вшанували пам’ять Зафіри Алієвої

Співробітники Посольства Азербайджанської Республіки в Україні, представництва SOCAR в Україні та активісти САМУ,представники міської державної адміністрації та громадськості, журналісти азербайджанських, турецьких і українських ЗМІ взяли участь у заході, який відбувся в міському парку, що носить її світле ім’я, прибули, щоб вшанувати пам’ять Заріфи ханум Алієвої, покласти квіти до її бюсту.

В Ірпені вшанували пам’ять Зафіри Алієвої

Офіційну частину заходу відкрив промовою тимчасовий повірений у справах Азербайджану в Україні Назім Алієв. Сьогодні, сказав він, виповнюється 93 роки з дня народження славної дочки Азербайджану, відомого офтальмолога зі світовим ім’ям, академіка АН Азербайджану, професора Заріфи ханум Алієвої. Своєю діяльністю і заслугами, підкреслив азербайджанський дипломат, вона залишила незгладимий слід в історії охорони здоров’я. Дочка видатного державного діяча Азіза Алієва, зазначив далі він, дружина загальнонаціонального лідера азербайджанського народу Гейдара Алієва, мати Президента Азербайджану Ільхама Алієва, академік Заріфа Алієва запам’яталася винятковими заслугами в розвитку офтальмологічної науки. Поряд з науковою діяльністю, Заріфа ханум була турботливою матір’ю, прекрасною, вірною супутницею життя. Вона виховала двох дітей, гідних своїх батьків, які люблять Азербайджан, є гордістю нашої Батьківщини.

В Ірпені вшанували пам’ять Зафіри Алієвої

Кожне людське життя, далі сказав Назім Алієв, – одна зі сторінок в багатотомній історії людства. Одні сторінки пишуться тьмяними чорнилом і корявим почерком, а інші сторінки – золотими літерами і не блякнуть з роками. Історія азербайджанської офтальмології, зазначив дипломат, пишеться недовго, всього трохи більше ста років. Однак в цій історії вже є золоті сторінки, і написані вони Заріфою Алієвою.

У свою чергу, директор загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів з поглибленим вивченням іноземних мов (школа лінгвістики) №12 міста Ірпеня, що носить з минулого року ім’я академіка Заріфи Алієвої, Валентина Антоненко в своїй промові підкреслила, що Заріфа Алієва була і залишається не тільки лікарем з великої літери і великим ученим, а й люблячої дочкою, вірною дружиною, турботливою матір’ю і бабусею, яка втілила в собі найкращі якості азербайджанської жінки. Потім шестикласник Діма Тарасенок азербайджанською мовою розповів про життя і діяльності академіка Алиевої, чиїм ім’ям названа школа, де він вчиться.

Після цього численні учасники заходу відвідали шкільний музей Заріфи Алієвої і ознайомилися з його експонатами.

На закінчення директор пані Антоненко висловила щиру подяку тимчасовому повіреному в справах Азербайджану в Україні Назіму Алієву за постійну турботу про школу і надію на організацію поїздки в гості до азербайджанських колег в село Шахтахти Кенгерлінского району Нахчиванської Автономної Республіки – малу Батьківщину академіка Заріфи Алієвої.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *