В Ірпені презентують книгу збирача й хранителя скіфської культури Миколи Гладкого

В історії України є дивний період – культури древніх скіфів. Про нього згадується якось мимохідь, поверхнево й небагато в радянській та пострадянські історіографії. З розповідей про історію первісного ладу зразу перескок до княжої доби на теренах Русі. При цьому залишаючи поза належною увагою величезний пласт скіфської культури, яка формувалася і розвивалася близько трьох тисяч років тому передовсім на теренах сучасної України.

В Ірпені презентують книгу збирача й хранителя скіфської культури Миколи Гладкого
Микола Гладкий біля найбільшого скіфського казана

Причину такої тисячолітньої «прогалини» можна зрозуміти, проаналізувавши праці знавця Української праісторії Миколи Гладкого. А саме: його величезну науково-пошукову роботу зі збору й класифікації пам’яток скіфської культури. Микола Гладкий видав кілька книг, де всі скіфські раритети класифіковано, подано із зображеннями та описами, в яких зазначено їхні параметри, спектральний аналіз і картами місць їхніх знахідок.

В Ірпені презентують книгу збирача й хранителя скіфської культури Миколи Гладкого
Сторінки з книг Миколи Гладкого

Останні мають дуже цінне значення з огляду на їхню географію. Скіфські кургани, а також різні історичні знахідки культури древніх скіфів (посуд, зброя, прикраси і т. ін.) знаходили від Прикарпаття до Слобожанщини і від Чернігівщини до Таврійських степів і Кримського півострова. Це означає, що пращури сучасних українців – скіфи ще три тисячі років тому жили практично по всій території сучасної України – від Сяну до Дону і від верхів’я Десни до Південного берега Криму.

Свою чергову книгу про скіфську культуру Микола Гладкий презентуватиме в Ірпені (вул. Шевченка, 3а), у Центральній міській бібліотеці,

у вівторок 29 грудня. Початок о 14 годині.

Вхід вільний.

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *