Український саморобний двомісний електромобіль

Український саморобний двомісний електромобіль

Екологічний, економний та комфортний. Такий транспорт відшукали у Івано-Франківську. Електромобіль – спосіб пересування майбутнього. Ще вісім років тому це зрозумів Денис Лук’яненко – інженер-механік, котрий самостійно спроектував та створив таку машину.

Як зародилася ідея створення електромобіль? Коли він був створений?

– Я вже навіть не згадаю точної дати створення, але йому близько восьми років. Була низка факторів для створення такої машини. Один із основних – екологія. Мої батьки екологічно свідомі люди і виховали мене у такому ж дусі. Мені хотілося чогось такого, щоб не забруднювати середовище. По-друге, мені у спадок від діда дісталися старенькі Жигулі, вони були у поганому стані і їздити ними я не хотів, та потрібно було залишатися мобільним – це і спонукало мене зробити електромобіль.

– Як облаштований електромобіль у технічному плані?

– Частину роботи виконав професійний зварювальник, а все інше – я. Принцип електромобіля у тому, що він повинен бути легким. Чим він легший, тим більше на ньому можна проїхати. Багато деталей я використав з велосипеда, оскільки він легкий і елементи не дорогі. Використав велосипедний руль, колеса та гальма. Звісно, сьогодні я б вже не робив електромобіль за такою технологією, тому що зараз на ринку представлено багато різних наборів для створення електротранспорту.


– Хто допомагав у роботі над створенням електромобілю?

Стосовно конструкції – це тільки моя фантазія. Мій батько також машинобудівник і саме він втяг мене у цю справу. Його завдання полягало у рушійній силі, він завжди підштовхував мене до дій. Коли опускаються руки, згасає азарт, тоді потрібно, щоб хтось словом чи вчинком підтримував тебе. Вже зараз над внутрішнім дизайном працювала моя дружина.
Чи були на той час аналоги електромобіля з якими ви порівнювали свій?

Тоді тільки розпочиналася хвиля електромобілів. Було дуже мало інформації в Інтернеті, а у книгах – нічого. Якось я почув, що за кордоном є фірми, які виготовляють, щось схоже. В Україні тоді був тільки один конструктор-аматор з Києва, який пробув робити подібне, а також була одна переобладнана Таврія, у якій замінили двигун на електричний. Вже з часом, коли тема набула розголосу, я хотів сконструювати свій автомобіль на мене посипався шквал критики, мовляв у мене нічого не вийде.

– Як реагують перехожі на електромобіль?

На вулицях завжди помічаю активну реакцію: люди тицяють пальцями, зупиняють, щоб подивитися та не приховують здивування. Часто у дворах дітки просять їх покатати. Старші цікавляться, як він зроблений.


У вашому електромобілі немає дверей, тобто взимку ним не покатаєшся, так?

Механічних та технічних обмежень немає, він цілком може їхати і взимку. Стосовно комфорту, то звісно зимою прохолодніше. У електромобілі не просто облаштувати обігрів у салоні, оскільки він потребує великої енергозатрати. Є варіант вмонтувати бензинову пічку, але тоді втрачається сенс самого електромобіля.

– Чи виїжджаєте ви електромобілем за межі міста, або у подорож?

– Батареї, які зараз в електромобілі обмежують мене десь на 50 км пробігу, а далі їх потрібно заряджати. Ми з дружиною їздимо по місту у справах, також їздили у Вовчинецькі гори.


– Наскільки економний електромобіль?

– 1 гривня за кіловат, це у випадку великого споживання. Можу сказати, що 100 км дороги вартує близько шести гривень. Вважаю, що на електроенергію я не витрачаю. Єдине, що тягне за собою витрати – це техобслуговування: заміна дороговартісної акумуляторної батареї, заміна покришок, камер і деяких деталей.

– Що б ви хотіли змінити у вашому електромобілі?

Наразі, хотілося б вдосконалити гальма, зробити світло (фари), а ще – болотники. Потрібен тільки час і кошти.

Джерело: ecotown

 

Іншу інформацію на цю тематику читайте ТУТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *