Україна випереджає Німеччину за мережею електрозарядок порівняно з кількістю е-мобілів

Україна випереджає Німеччину за мережею електрозарядок порівняно з кількістю е-мобілів
Ну ось і закінчився Міжнародний автосалон в Мюнхені, де ми впевнилися, що майбутнє за електромобілями і з цим треба просто змиритися та прийняти), – розповідає Марина Китіна.
Але не лише виставкою ми запам’ятаємо цю подію, а й візитом канцлера Німеччини Олафа Шольца на цю подію, де він зробив багато гучних заяв, щодо планів Німеччини розвиватися в цьому напрямі.????
Він оголосив, що найближчими тижнями країна стане “першою країною в Європі, яка ухвалить закон, що зобов’язує операторів АЗС на 80% своїх заправних станцій надавати можливості швидкої зарядки потужністю не менше 150 кВт для електромобілів”.????
Зараз у Німеччині є 90 000 громадських точок зарядки, але до 2030 року вона планує створити 1 мільйон таких точок, щоб стимулювати автомобілістів пересідати на електромобілі.
Мета Німеччини – мати на дорогах 15 мільйонів електромобілів до 2030 року, але наприкінці квітня на дорогах Німеччини було лише близько 1,2 мільйона електромобілів (чисто акумуляторні та плагіни), тож на шляху до мети ще багато роботи.
А що ж в Україні?????????
Можу гордо сказати, що ми ніяк не відстаємо, а навпаки випереджаємо подібні процеси, адже станом на зараз в Україні є більш ніж 11 000 громадських точок зарядки та десь 100 000 електромобілів (чисто акумуляторні та плагіни), тож якщо рахувати співвідношення кількості точок зарядки до кількості електромобілів, то ми навіть перевершуємо показники Німеччини.????????
І Україна не збирається зменшувати темпи розвитку електромобільності!
З одного боку приватний бізнес потужно крокує вперед – лідери зарядного ринку компанії TOKA IONITY FLASH АвтоЭнтерпрайз – Электромобили ECOFACTOR GO TO-U Ukraine GO TO-U та інші оператори ЕЗС майже кожного дня відкривають нові зарядні станції по всій Україні.
Мережі АЗК ⛽️ не стали чекати прийняття такого закону, як тільки планують у Німеччині – і вже масово встановлюють потужні зарядні станції на своїх автозаправних комплексах (перевірено особисто)
Беззаперечними лідерами цього процесу є мережа @OKKO https://www.facebook.com/okkoua Ukrnafta АЗС.
Лідери рітейлу також підтримують розвиток зарядної мережі, днями до піонерів цього руху Сільпо METRO UA та NOVUS, приєднався і лідер будівельного рітейлу Епіцентр К – вони відкрили 2 мультістандартних зарядних комплекси у Львові та Рівному.????
З іншого боку Держава законодавчо підтримує цей процес????‍????
Прийнято Закон України № 2956-IX), який, зокрема спрощує проблеми, пов’язані з регулюванням відносин між операторами зарядних станцій, землевласниками, ОСББ та органами державної влади, надає пільги при підключенні зарядних станцій та встановлює норми, щодо норм облаштування парковок ЕЗС.
Підготовлені зміни до ДБН «Планування теріторій», якраз направлені на обов’язкове встановлення саме потужних 150 кВт ЕЗС на трасах через кожні 60 км і менш потужних в містах на основних точках (ТЦ, автовокзали, залізничні вокзали і таке інше).
Зараз ведеться робота, щоб ці ДБН прийняти.????‍????
Тож, хто ще в кого вчиться – головне не збавляти темп та зусилля на шляху до Електромобільної України, як прикладу для всього Світу!

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *