У якій якості брав участь у засіданні виконкому Андрій Літвинов?

Перший зимовий виконком за першого снігу відбувся за порівняно немалої явки. На звітне засідання зібралося 15 членів виконкому. Це разом із нововведеними його учасниками, яких представляв головуючий на засіданні Олександр Маркушин: Антон Головенко та депутатка Гостомельської селищної ради Ольга Прилипко.

Окрім неї на цьому засіданні від навколишніх сіл та селищ був присутній лише Андрій Помазан – сільський голова Михайлівки-Рубежівки. Не було сільських голів ні Бузової, ні Козинців, які начебто зібралися приєднуватися до Ірпеня, ні Сергія Даніша із Коцюбинського. Інший цікавий нюанс: був відсутнім на засіданні Сергій Пащинський, який керував роботами на недавно урочисто відкритій трикілометровій набережній у заплаві Ірпінь-річки.

Брав участь у роботі виконкому і голосував за всі питання порядку денного Андрій Літвинов, якого місяць тому було обрано секретарем Ірпіньради. У даній ситуації, за відсутності міського голови, секретар міськради автоматично стає виконуючим обов’язки мера міста. Для цього необхідно, аби посадовець пройшов спецперевірку. У Літвинова з нею виникли проблеми через порушену кримінальну справу за перевищення посадових повноважень.

З огляду на його сьогоднішню присутність на засіданні виникає логічне запитання: в якій якості Літвинов брав участь в роботі виконавчого органу міської ради? Згідно з чинним законодавством, секретар міськради є членом виконкому за посадою, але депутати не можуть входити до складу виконкому. Якщо Літвинов повноправний секретар Ірпінської міської ради, то він повинен стати виконуючим обов’язки Ірпінського міського голови – відтак, головувати на засіданні виконкому, а не сидіти скромно голосувати збоку біля Маркушина. Якщо Літвинов ще не затверджений секретарем міськради за підсумками спецперевірки, тоді він просто депутат міськради, який не може брати участь в роботі виконавчого органу влади.

На звітному засіданні виконкому було відголосовано чимало різноманітних питань, які претендують стати предметом окремих розслідувань та публікацій. Наприклад, питання затвердження проектно-кошторисних документацій КП «Ірпіньжитлоінвестбуд», які вже не перший раз голосуються без озвучення сум вартості виконання робіт. Так, на звітному засіданні, легким помахом руки присутні члени виконкому «благословили» спорудження водопровідної мережі із насосною станцією другого підйому по вул. Кричевського та Незалежності (мікрорайон Стоянка), водопровідної мережі по вул. Остромирській  (Гостомель, мікрорайон Баланівка), реконструкцію майданчика водопровідних споруд, встановлення станції знезалізнення води за адресою вул. Бучанське Шосе, 19-Б (Гостомель, район ЖК «Авіатор»), капітальний ремонт зовнішньої водопровідної мережі по вул. 74 Стрілецької дивізії (Ірпінь), будівництво спормайданчика біля набережної по вул. Підгірна (заплава Ірпінь-річки), капітальний ремонт покриття пров. Садовий (Ірпінь), капітальний ремонт дорожнього покриття від вул. Садової до буд. №47 (Ірпінь). Скільки коштуватимуть міському бюджету згадані роботи залишилося загадкою, яка в Ірпені традиційно розгадується запитами небайдужих активістів та правоохоронними органами за підсумками обшуків з вилученням фінансової документації.

 

До уваги читачів фотомитєвості сьогоднішнього засідання виконкому

Ніна КОСТЕНКО

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *