Обраний на піаніно: новим секретарем Ірпіньради замість Попсуй став Андрій Літвінов

Сьогодні, 31 жовтня, на 73-й сесії Ірпінської міської ради було переобраного її секретаря, який за відсутності міського голови, фактично стає виконуючим обов’язки очільника міста.

Обраний на піаніно: новим секретарем Ірпіньради замість Попсуй став Андрій Літвінов

Чутки про відставку вже попереднього секретаря міськради Анастасії Попсуй ширилися кілька місяців. Вони стали реальністю вранці, перед початком звітної сесії міськради, у порядку денному якої замість анонсованих напередодні 104 питань, залишилося лише 7. Найважливішими з них були «про дострокове припинення повноважень за власним бажанням» Анастасії Попсуй та затвердження результатів таємного голосування з обрання нового секретаря Ірпіньради.

Попсуй з приводу своєї відставки сказала, що «її причини знають давно, і просто зараз настав момент, коли це найкраще зробити». Вона попросила депутатів підтримати заяву про відставку, аби «мати можливість вільно займатися своїми проектами, які я не можу поєднувати із державною службою». Відставку Попсуй прийняли відкритим голосуванням. «Так» натиснули кнопки 30 із 33 присутніх депутатів. Після чого депутати їй навручали стільки квітів, що Анастасія Вікторівна розчулилася, сказавши: «У мене таке враження, що це мій день народження».

Обраний на піаніно: новим секретарем Ірпіньради замість Попсуй став Андрій Літвінов

Далі перейшли до виборів нового секретаря міськради. Загалом, склалося враження, що його обрання було вже запрограмоване провладною більшістю. Попсуй, пересідаючи із президії до зали, сказала, що нехай тепер веде сесію Юрій Денисенко (її попередник на секретарській посаді). «А про регламентну комісію забули?», – вигукнула із зали її голова Олена Севастьянова. Депутати, незважаючи на формальне порушення процедури, більшістю голосів затвердили Денисенка наступним головуючим на пленарному засіданні.

Воно звелося до процедури таємних виборів наступного секретаря міськради. Розповідаючи про їхню процедуру та готуючи скриньку і бюлетені головуючий мало не забув сказати, чию кандидатуру виставили на голосування. Як і очікувалося, провладна більшість висунула депутата від «Нових облич» Андрія Літвінова. «То нехай виступить, розкаже про себе і свою програму», – кинув із зали репліку депутат Василь Пікулик. На це Денисенко відповів, що Літвінов виступить після голосування, «якщо буде позитивний результат».

«Кабінки для голосування немає, будемо голосувати на піаніно», – вказав на музичний інструмент у кутку сесійної зали голова лічильної комісії Андрій Страховський.

Депутати за алфавітним списком підходили до лічильної комісії, отримували бюлетені, відходили в куток, заповнюючи їх на піаніно, після чого опускали їх до скриньки. Результати підрахунку засвідчили  обрання Літвінова новим секретарем Ірпінської міської ради: 25 голосів – «за», 8 – «проти».

Обраний на піаніно: новим секретарем Ірпіньради замість Попсуй став Андрій Літвінов
Андрій Літвінов (крайній праворуч) отримує бюлетень для голосування

«Хочу подякувати депутатському корпусу за таку неочікувану для мене підтримку. Я не думав, що стільки буде багато голосів «за». Кожному депутату дякую. Сподіваюся, я вас не підведу. Буду все для цього робити. Намагатися працювати на розвиток нашої громади», – після затвердження результатів голосування сказав у своїй кількасекундній «інавгураційній промові» Андрій Літвінов.

Ніна КОСТЕНКО

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *