Соціальні працівники пересідають на електровелосипеди

На чотирьох електровелосипедах соціальні працівники Полтави, Миргорода та Кременчука здійснюватимуть соціальний супровід хворих на МРТБ (мультизернисту форму туберкульозу), оскільки саме у цих районах найбільша кількість хворих на цю хворобу, які знаходяться на амбулаторній фазі лікування.

Як повідомляє прес-центр Полтавської ОДА, напрямок «Медико-соціальний супровід хворих на (МРТБ)» почали впроваджувати на Полтавщині фахівці БО «Світло надії» спільно з обласним протитуберкульозним диспансером, завдяки фінансовій підтримці міжнародних організацій PATH, USAID в рамках проекту «Challenge TB».

Цей компонент впроваджується у 8-ми містах області: Полтаві, Кременчуці, Миргороді, Пирятині, Лубнах, Гадячі, Комсомольську та Кобеляках.


Володимир Печериця, головний лікар Полтавського обласного клінічного протитуберкульозного диспансеру пояснює:

«Лікування МРТБ – не швидкий процес, він триває до 20 місяців. Тому важлива злагоджена робота мультидисциплінарної команди, яка, зокрема, контролюватиме систематичний прийом ліків пацієнтами».

Тепер, щоб доставити медикаменти, соціальні працівники витрачатимуть набагато менше часу.

«Електровелосипеди дуже зручні, особливо в теплу пору року. До того ж економічні та легкі в управлінні. Вони посилять роботу протитуберкульозної служби», – зазначив директор Департаменту охорони здоров’я Полтавської ОДА Віктор Лисак.

Ідея використовувати електровелосипеди запозичена із європейських міст. Благодійники сподіваються – незабаром таких засобів пересування стане набагато більше.

Електровелосипеди – той інструмент, який дозволить оперативно допомагати клієнтам. Таку ідею ми запозичили в Європі і ось нам вдалося реалізувати її в Полтавській області. Незабаром електровелосипедів стане ще більше. Наша основна мета – посилити роботу фтизіатричної служби та сприяти зниженню кількості відривів від лікування МРТБ, – розповів виконавчий директор БО «Світло надії» Максим Демченко.

Серед планового охоплення у 80 хворих на МРТБ, у рамках проекту «Challenge TB», на соціальному супроводі вже перебуває більше 40-ка осіб.

Джерело: ecotown

 

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *