Рисові плантації і ватерпольні майданчики в заплаві Ірпінь-річки (+ фото)

Упродовж багатьох днів відвідувачам набережної Ірпінь-річки випадає споглядати начебто незвичну, але за великим рахунком закономірну картину. Підтоплення заплавних угідь, в яких віддзеркалюються хмари, фігури набережної та скандальні новобудови.

Нині високий рівень річки підняв ґрунтові води настільки, що вони перетворили колишні пасовища на потенційні рисові плантації, а на волейбольному майданчику наразі доречніше проводити змагання з водного поло.

Такі несподівані «інновації» стали наслідком бездумного втручання людей у природу. Бо ж як казав герой Леся Подерев’янського: Ніщо нікуди не зникає і ні звідкіля не береться.

Таке ж правило стосується й заплавних вод Ірпінь-річки. Якщо їм не дати витоку в одному місці, то вони вийдуть у вигляді підтоплень в іншому. Нині це можна спостерігати в людських погребах на вул. Озерній та свіжих болотах на набережній.

Саме в тому місці, де за задумом вже давно не «нових облич» має з’явитися іще одна стіна заплавної забудови. Словом, маємо промовисту ілюстративну картину для потенційних буратін-інвесторів, які сподіваються на дешеве житло на автентичних Ірпінських болотах.

Юля СВІЧКОГАС

Олександр НАКАЗНЕНКО

 

Читайте також:

Екологи звернулися до Ірпіньради з проханням створити заказник «Річка-Герой Ірпінь» протяжністю 15 км і площею 128 га

 

 

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *