Екологи звернулися до Ірпіньради з проханням створити заказник «Річка-Герой Ірпінь» протяжністю 15 км і площею 128 га

Екологи звернулися до Ірпіньради з проханням створити заказник «Річка-Герой Ірпінь» протяжністю 15 км і площею 128 га
Набережна в заплаві Ірпінь-річки

КЕКЦ звернувся до Ірпінської міської ради з проханням схвалити створення заказника «Ріка-герой Ірпінь» на території Ірпінської громади. Бучанська та Білогородська ради вже заказник підтримали.

Київський еколого-культурний центр (КЕКЦ) звернувся до Ірпінської міської ради з проханням схвалити створення заказника «Ріка-герой Ірпінь» на території Ірпінської громади.

Екологи звернулися до Ірпіньради з проханням створити заказник «Річка-Герой Ірпінь» протяжністю 15 км і площею 128 га
Звернення КЕКЦ в Ірпінську міську раду

загальною площею 127,9 га, який знаходиться біля міста Ірпінь на землях Ірпінської міської ради Бучанського району Київської області . Під охорону береться фрагмент річки Ірпінь загальною довжиною біля 14,800 км, ширина річки біля 10 м, ширина двох прибережних захисних смуг -50 м. Ця територія не розпайована, не знаходиться в приватній власності, не придатна для сільського господарства.

Об’єкт заповідання представляє собою річку Ірпінь з прибережними захисними смугами по берегах, який є важливим елементом підтримання гідрологічного режиму навколишніх природних комплексів, є цінним оселищем рідкісних видів рослин, а також використовується як місце відпочинку людей.

Екологи звернулися до Ірпіньради з проханням створити заказник «Річка-Герой Ірпінь» протяжністю 15 км і площею 128 га
Незаконна забудова в заплаві річки Ірпінь

Ціль та завдання заказника – підтримувати водний баланс ріки Ірпінь, захистити заплаву річки від незаконних забудов та розорювання, створити належні умови для проведення гідротехнічних робіт для підтримки гідрологічного режиму річки.

Ріка Ірпінь входить в Екологічну мережу України, а також занесена до міжнародної Смарагдової мережі.

Крім того ця територія річки Ірпінь має величезне історичне значення як місце оборони Києва на протязі 1000 років. За часів Київської Русі з півночі та північного заходу Київ прикривала болотиста річка Ірпінь. На ній були також дві сильні фортеці-Білгород (тепер селище Білогородка) і фортеця Вишгород (тепер місто Вишгород) – західні оборонні форпости столиці Київської Русі.

Річка Ірпінь довжиною 162 км мала широку болотисту долину, яку важко проходити для ворожої піхоти та кінноти, що неодноразово захищало древній Київ.

Наприкінці 1930-х років по річці Ірпінь було створено першу лінію оборони Києва, для чого по правому, високому березі річки було споруджено ДВТи (довготривалі вогневі точки). 11 липня 1941 р. до річки Ірпінь вийшли частини 13-ї танкової німецької дивізії, які застрягли в болотистій долині річки і частково були знищені радянською артилерією. Тут їх наступ захлинувся.

Стратегічну та тактичну важливість долини Ірпеня ще раз було доведено в наші дні, коли захисники Києва підірвали міст через Ірпінь, а споруджений путінськими військами понтонний міст через Ірпінь знищили. В результаті ворожі війська вперлися в залиту талою водою болотисту долину річки-рятівниці, що тисячоліттями захищала Київ.

Рішення про створення заказника «Ріка-Герой Ірпінь» раніше вже прийняла Білогородська сільська рада ( 24 січня 2023 р.) та Бучанська міська рада ( 22 березня 2023 р.).

Сподіваємось, що Ірпінська міська рада теж піддержить цю патріотичну та екологічну ініціативу.

 

Читайте також:

Розпочато створення ландшафтного заказника «Річка-Герой Ірпінь»

 

 

 

One thought on “Екологи звернулися до Ірпіньради з проханням створити заказник «Річка-Герой Ірпінь» протяжністю 15 км і площею 128 га

  1. Не звертатися потрібно екологам, а написати Припис, негайний до виконання. Тоді природа буде зберігатися і майбутні покоління не побачать смердючий струмок Ірпінь що тягнеться вздовж “набережної”. Будуть Закони щодо захисту довкілля – збережеться природа

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *