Робочий будень на Ірпінському пляжі

Традиції прибирання пляжу озера на СМУ вже багато років. Започаткували її пересічні відпочивальники, які купалися й засмагали на цьому пляжі. Потім почали організовувати акції прибирання громадські активісти та кандидати у владу перед виборами.

Учора вперше за історію пляжу долучилися до його прибирання й представники діючої влади, вивівши у п’ятницю по обіді бюджетників на суботник. Вони збирали сміття у пакети. Із дощок-заготовок змайстрували столи та лавки край пляжу. Трохи згодом прибиральникам на підмогу була спрямована одиниця «важкої бронетехніки». Трактор ковшем винищив зарослі очерету біля берега.

Відпочиваючі, хоч і не всі, традиційно також взялися за прибирання свого облюбованого пляжу. Вони витягали сміття та водорості з водойми, які після спускання води в сусідній Земснаряд – просто заліпили акваторію для купання.

Все це, безперечно, добре, хоча, водночас, непокоять деякі сумніви. По-перше, всі ці традиційні прибирання – насамперед ліквідація причин, а не наслідків забруднення. Оскільки прибирають сміття, яким густо вкриті протилежні береги. За гаражами просто гори всілякого мотлоху, який постійно зносить водою, у тім числі й на пляж.

По-друге, не тільки радує, а й непокоїть факт, що представники влади почали облюбовувати цей пляж. Серед пляжників поширилися чутки, що можуть пляж огородити й зробити вхід платним, а також запровадити всілякі платні послуги прокату (тапчанів, зонтів, шезлонгів і т. ін.) на підставних осіб наближених до влади. Словом, поживемо-побачимо, що з цього вийде.

Та в будь-якому разі пляж і сам по собі, а особливо під час його прибирання – прекрасне місце для фотосесій, які наразі пропонуємо до Вашої уваги.

Юля СВІЧКОГАС

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *