ПРО КОНТРУ І РЕВОЛЮЦІОНЕРА

Композиція перша. Штрих перший

Контра в засмальцьованому темному светрі, одягненому задом наперед, і затертих джинсах, обвислих мало не до колін, розповідає Літератору: “Ха-ха. Я бачив того Революціонера – такий зачуханий, обідраний, в якомусь лахмітті ходить”.

Композиція перша. Штрих другий

Літератор зустрічає Революціонера. Той з дорогим кейсом у новому костюмі – ні пилиночки. Кожна складочка підкреслено відшліфована праскою й щіткою. “М-да… – гонорово каже Революціонер. – Там якийсь придурок казав, що я бідний і обідраний ходжу…”.

Композиція друга. Штрих перший

Контра за один раз розливає Літератору та собі у металеві кухлі чвертку смердючої самогонки. “Знаєш, а той Революціонер підшитий, – скривившись та видихнувши розповідає Контра, закусуючи хлібом, намащеним майонезом. – Він раніше був алкашем, хроном конченим. Так його жінка примусила підшитися”.

Композиція друга. Штрих другий

Революціонер наливає собі та Літератору в маленькі чарочки наворочену горілку. На закуску – лимон, оливки, червона ікра, салямі. Революціонер смачно закушує й після третьої чарки не виявляє жодного бажання продовжувати пияцтво.

– Там якийсь ідіот розповідав, нібито я алкаш підшитий, – не без іронії між іншим згадує він.

Композиція третя. Штрих перший

Добряче вгашений Контра варнякає, хитаючись на табуретці й тримаючись за край столу: “Той Революціонер – шизік натуральний, лікувався… Я точно знаю, мені надійні люди розказували. Коли у нього в юності був перший революційний порив – то родичі злякалися й відправили його в дурку. Там блокадами закололи, потім випустили”.

Композиція третя. Штрих другий

Літератор і Революціонер ненароком зустрічають Виборця. Революціонер довго щось втирає Виборцю про партії та політику.

– …І взагалі, за статистикою в країнах розвиненої демократії серед політиків порівняно з іншими сферами діяльності найбільший відсоток людей з психічними відхиленнями, – між іншим говорить Революціонер Виборцю.

– Серед політиків? – недовірливо перепитує Літератор й одразу заходиться захищати честь мундира. – Я знаю, що найбільше всіляких шизоїдів серед письменників, композиторів, художників… Тобто митців, творчих людей!

– Ну, так, так… Звичайно, найбільше серед творчих людей, – дещо знітившись погоджується Революціонер. – Однак, окрім них, у всіх інших галузях найбільше психів серед політиків!

 

Автор: Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *