Позбавлення депутатських повноважень в Гостомелі як приклад для наслідування Ірпеню

На минулій 58-й сесії Гостомельської селищної ради було позбавлено депутатських повноважень Олега Мамчура, що називається, «без шуму і пилі».

Позбавлення депутатських повноважень в Гостомелі як приклад для наслідування Ірпеню Словом, без зайвого галасу й спецефектів депутатська більшість на чолі із селищним головою Юрієм Прилипком проголосувала за відставку депутата, визнаного судом винним в корупції. Що називається: попався – то відповідай! Вся процедура позбавлення Мамчура мандата зайняла менше півтори хвилини.

До уваги читачів відеозапис поіменного голосування:

Це вже далеко не перше позбавлення мандатів у Гостомелі та Приірпінні депутатів, обраних у жовтні 2015 року, планові повноваження яких завершуються в жовтні 2020-го, якщо не відбудуться дочасні вибори місцевих рад.

2018 року позбавили депутатських повноважень Наталію Черінську, яку перед цим визнали винною в отриманні хабаря наприкінці 2017-го. В Ірпені також кількох депутатів кого добровільно, кого примусово відправляли у відставку. Причому всі були обрані за списком партії «Нові обличчя», але пішли з різних мотивів і з різними наслідками. Історія Наталії Лободи з тортом на російському телеканалі стала відомою за межами України, не кажучи вже про наше Приірпіння. Її більше півроку вовтузили, годуючи народ обіцянками про відставку, яку прийняли лише на початку 2018-го разом із Ігорем Вишняковим, що на той час вже давно не показувався в Ірпені, переславши заяву про складання депутатських повноважень поштою.

Разом з ним тоді депутати позбавили повноважень Святослава Куценка, який мав сміливість відкрито виступити проти бізнесових інтересів Володимира Карплюка. Оточення останнього провернуло цілу аферу з анафемою Куценку, щоправда, білими нитками шитою. Позаяк не спромоглися навіть 300 виборців з усього Приірпіння назбирати, аби вони проголосували за відкликання депутата з округу району колишньої меблевої фабрики. Попри тривалу судову тяжбу, афера проконала…

Такі от різні мотивації та сценарії депутатських відкликань. Повертаючись до свіжого скасування повноважень в Гостомелі, знаходимо принципову різницю між ними на прикладі згаданих Куценка і Мамчура. В Ірпіньраді з політичних мотивів попри бажання депутата довго й нудно понад  півроку відкликали неугодного карплюківській більшості депутата. Натомість у Гостомелі за півтори хвилини позбавили повноважень депутата-корупціонера, який фактично перейшов на бік карплюківської влади всупереч інтересам свого селища.

Власне, це і є гідним прикладом Гостомеля для Ірпінської влади, яка наче епідемії чуми не може позбутися корупціонерів на найвищих владних посадах. Спочатку, наче відчувши, що в Ірпіньраді «пахне смаленим», з посади секретаря міськради подав Юрій Денисенко. У січні 2018 новим секретарем обрали вірну подругу Карплюка – Анастасію Попсуй. Далі внаслідок багатосерійних обшуків та викликів до прокуратури у серпні 2018-го склав повноваження міського голови Ірпеня Володимир Карплюк.

Відтоді й по сьогодні недовідставлена Ірпінська влада не спромоглася зробити належне подання до ВР, аби та призначила нові вибори міського голови Ірпеня. Понад рік «тимчасово в. о.» мера Анастасія Попсуй ставила на голосування ради та візувала, м’яко кажучи, сумнівні рішення, в яких правознавці вбачали безліч порушень чинного законодавства. За різні правопорушення Попсуй також стали викликати до прокуратури, вручаючи повістки прямо після сесії міськради.

Не витримавши тиску, вона подає у відставку. На її місце депутати, наче із зазомбованою «послідовністю» обирають чергового представника «Нових облич» – Андрія Літвинова. Перефразовуючи відоме прислів’я, можна сказати: глине яблуко від трухлявої яблуні далеко не падає. Літвинов вже на момент обрання секретарем був фігурантом кримінального провадження за перевищення службових повноважень та розтрату комунального майна. Внаслідок чого понад півтора місяця не може пройти службову перевірку, аби стати узаконеним секретарем міськради та в. о. міського голови. Відтак, рішення останніх сесій Ірпіньради, на яких його обирали «головуючим», можуть бути оскаржені в судовому порядку через те, що Літвинов не має права підписувати розпорядження про їхнє скликання, а також проекти рішень, за які голосують депутати.

Словом, аби вибратися із цієї юридично-правової колізії депутатам Ірпіньради необхідно переобрати згаданого недозатвердженого секретаря на когось нормального – без корупційних «скелетів у шафі». Прикладом оперативного усунення корупціонерів від влади має стати згадане на початку цієї публікації позбавлення депутатського мандату О.Мамчура сесією Гостомельської селищної ради. Дана процедура тривала півтори хвилини – і то так довго через те, що в Гостомелі голосують не пультами, як в Ірпені. Тут все це передноворічне дійство очищення від корупції може вкластися в якісь десять секунд.

Позбавлення депутатських повноважень в Гостомелі як приклад для наслідування Ірпеню

Олександр НАКАЗНЕНКО

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *