ЯК «НОВІ ОБЛИЧЧЯ» МІНЯЮТЬ ДЕПУТАТІВ

Ірпінська територіальна виборча комісія (ТВК) затвердила депутатами за партійними списками від «Нових облич» Віолетту Кременчук та Сергія Носкова замість Наталії Лободи та Ігоря Вишнякова, які склали депутатські повноваження за власним бажанням. Також ТВК прийняла рішення про заміну  депутата Святослава Куценка на наступного за списком Миколу Куровського, виходячи з постанови з’їзду цієї партії. Наразі Куценко оспорює дане рішення в судовому порядку.  Далі детальніше про вчорашнє засідання ТВК.

ЯК «НОВІ ОБЛИЧЧЯ» МІНЯЮТЬ ДЕПУТАТІВ
Зліва направо: Віолетта Кременчук, Микола Куровський, Сергій Носков.

Складання повноважень Лободи та Вишнякова депутати прийняли на сесії ще наприкінці вересня минулого року, поклавши виконання цього рішення на секретаря Ірпіньради – на той час ще одного однопартійця Юрія Денисенка. Проте, відповідні документи до ТВК надійшли лиш нещодавно, коли вже більше місяця вакантна посада секретаря міськради. Тож Ірпінська рада без секретаря працює краще, ніж з ним? Виходить, що так. Тим більше, що процедура заміни Лободи й Вишнякова проста й однозначна. Їхня присутність не обов’язкова на засіданні виборчої комісії, достатньо лише власноруч написаних заяв про складання повноважень. Відтак, наступні у виборчому списку «Нових облич» Віолетта Кременчук та Сергій Носков  учора написали відповідні заяви й були затверджені  членами ТВК, як депутати Ірпінської міської ради.

Так само потім 11-ма голосами членів виборчої комісії затвердили депутатом і Миколу Куровського замість Святослава Куценка. Але це зовсім інша історія, далеко неоднозначна й незавершена. Спочатку з порушенням вимог законодавства були проведені збори з ініціативою його відкликання, на яких позвозили людей з усього регіону, і то не назбирали 330 мінімально необхідних виборців – у залі було не більше двох сотень осіб.

ЯК «НОВІ ОБЛИЧЧЯ» МІНЯЮТЬ ДЕПУТАТІВ

Потім для завершення процедури відкликання сталася «непересічна подія», яка чомусь (?) залишилася поза увагою всіх прихильних до КіНО ЗМІ та індивідуальних дописувачів. А саме – 3-го січня в Ірпені відбувся VI з’їзд партії «Нові обличчя», який і прийняв «історичне рішення» про позбавлення депутатських повноважень два роки тому вибраного від їхньої партії депутатом Святослава Куценка. За таку анафему одностайно проголосували усі 18 (вісімнадцять) делегатів З’їзду. Надавши до ТВК вже наступного дня відповідний протокол, підписаний головуючим на VI З’їзді правлячої в Ірпені партії Д.Христюком і секретарем М.Плешком.

Зрозуміло, що Святослав Куценко в судовому порядку оскаржує ці дії колишніх політичних соратників ще з часу проведення анафемістичних зборів громадськості. Тож вчорашнє рішення ТВК – це далеко не факт, що Куровському дадуть спокійно депутатствувати.  Цілком можливий розвиток подій, коли Микола Куровський візьме участь в роботі однією чи кількох сесій Ірпіньради. Потім в судовому порядку його повноваження скасують, підтвердивши депутатську легітимність Куценка. Відтак, виникне питання законності усіх рішень міськради, за які може голосувати Куровський.

Взагалі, цей Ірпінський прецедент цікавий у розрізі функціонування нинішньої змішаної виборчої системи у Всеукраїнському масштабі. Спочатку людину обирають депутатом в окрузі 453-ма голосами з 1049-ти, що прийшли на вибори (у його окрузі №6 у жовтні 2015-го взяли участь у голосуванні 55% виборців – детально підсумки виборів ТУТ).  Потім для його відкликання проводять ініціативні збори, на які з усього регіону з понад 60-тисячним виборчим електоратом ледве назбирують дві сотні осіб. На завершення проводять «з’їзд партії», в якому беруть участь аж 18 (!!!) делегатів, і відкликають неугодного депутата. Якщо це не вишукана політична розправа, то як це ще можна назвати?

 Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *