Ірпінь без Карплюка й Гостомеля, але з бюджетом

44-та сесія Ірпінської міської ради вже прогриміла на всю Україну та поза її межами через провокацію із гімном Росії. Детальніше про цей інцидент читайте у публікації “Карплюк заробляє на “квиток” до Росії”.

Проте й без цього інциденту на пленарному засіданні було чимало цікавого й не звичного, що привернуло увагу. Дана оглядова публікація про засідання, перенесене з 21 на 28 грудня (детальніше про причини в статті “БЕЗГОЛОВИЙ ІРПІНЬ”) вже минулого року була затримана через зволікання з оприлюдненням результатів поіменного голосування на офіційному сайті Ірпінської міської ради, які з’явилися лише сьогодні, 3 січня 2018 року, по обіді.

Відтак, маючи на руках поіменний перелік голосів з усіх питань порядку денного 44-ї сесії Ірпінської міської ради, є нагода розмістити узагальнюючу публікацію про перипетії подій в сесійній залі тижневої давнини.

Насамперед варто означити відсутність на звітному засіданні міського голови Володимира Карплюка, власне, як і на наступних Новорічних святкуваннях в Ірпені. За офіційною версією він перебуває у черговій відпустці, вже не пригадаю вкотре за цей рік. За неофіційною інформацією з компетентних джерел, Карплюк гарячково шукає «запасний аеродром» – іншу країну, яка б не видала його Україні в разі оголошення в розшук. Найімовірніший претендент – Росія.

Через відсутність міського голови та вакантну посаду секретаря Ірпіньради депутати на початку засідання обрали головуючого пленарного засідання. 20 голосів з 26 присутніх депутатів віддали за представницю «Нових облич» Анастасію Попсуй.

Ще при затвердженні порядку денного в залі виникло невелике пожвавлення. Численна делегація з Гостомеля зажадала зняття з порядку денного питання «Про надання згоди на добровільне об’єднання територіальних громад м. Ірпінь та с. Гостомель Київської області». Гостомельцям ведуча відповіла, що зняти питання з порядку денного немає технічної можливості, проте пообіцяла, що ірпінські депутати «утримаються» при голосуванні цього питання.

Ірпінь без Карплюка й Гостомеля, але з бюджетом

Так і сталося. Під тиском представників Громади Гостомеля ірпінська влада відмовилася від «добровільного об’єднання», засвідчивши провал КіНОшного задуму, які докладають чималих зусиль, аби втримати селища під порядкуванням Ірпеня – але все марно. Після чого сесійна зала спорожніла десь на третину – гостомельчани переможно повернулися додому.

Далі депутати 22 голосами таки ухвалили міський бюджет на 2018 рік.

Наступним цікавим питанням стало голосування за виділення 400 тисяч грн комунальній газеті «Ірпінський вісник». Проти цього марнотратства різко виступили представники первинного осередку НСЖУ та інші незалежні від влади журналісти. Відповідний запит озвучив депутат від «Свободи» Лаврентій Кухалейшвілі.

Ірпінь без Карплюка й Гостомеля, але з бюджетомЗахищати комунальне видання на трибуну вийшла його нинішня керівниця Юлія Бережко-Камінська, яка вилила чимало бруду на приватні видання, що не фінансуються з міського бюджету. Представникам іншої сторони – незалежної журналістики – не надали слово.

Проте, навіть це не одразу допомогло в питанні надання фінансової допомоги «Ірпінському віснику». Голосування з цього питання депутати провалили – 11 голосів «за».

Ірпінь без Карплюка й Гостомеля, але з бюджетом І тільки повторне голосування з цього питання, що є порушенням регламенту, назбирало необхідну кількість голосів.

Ірпінь без Карплюка й Гостомеля, але з бюджетом

Виникає питання законності ухвалення даного рішення, яке має підписувати (чи вже підписала) головуюча на сесії Анастасія Попсуй. Тож принагідно звертаю її увагу, а також правоохоронних структур на порушення регламенту, а відтак легітимності виділення 400 тис. грн. на підтримку «Ірпінського вісника».

Гадаю, що правоохоронним структурам в будь-якому разі буде цікаво дослідити матеріали 44-ї сесії Ірпіньради.

Наприклад, прийняте 21 голосом «за» питання № 115 порядку денного, з формулюванням «Про прийняття Ірпінською міською радою на баланс внутрішньогосподарських дренажних систем». Більшість депутатів просто не знають чи не хочуть знати, за що вони голосували. Представники опозиційної нинішній владі – депутати фракції ВО «Свобода» розповіли, що роздані проекти рішення закінчуються 114-им питанням. Відголосоване рішення ще й досі залишається «таємницею за сімома замками» від громадськості. Тож, що малося на увазі під формулюванням прийому на баланс «внутрішньогосподарських дренажних систем» можна тільки здогадуватися.

Ірпінь без Карплюка й Гостомеля, але з бюджетом
Можливо, депутати, які підтримали це рішення, зможуть розповісти – за що вони голосували?

Хоча, обізнаним з підкилимними іграми Ірпінської влади й так зрозуміло, що йдеться про меліоративні канали в заплаві Ірпінь-річки, які знаходяться поза адміністративними межами міста.  А відтак вимальовується очевидна неприваблива перспектива піти шляхом Карплюка тим депутатам, які голосують за подібні рішення, а насамперед ситуативній головуючій Попсуй, яка має все це підписувати.

 

Олександр НАКАЗНЕНКО

До Вашої уваги фотомиттєвості засідання 44-ї сесії Ірпінської міської ради

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *