Гарячою видалася сьогоднішня сесія в Ірпені після ранкового дощику в четвер. Сесійна зала задовго до початку засідання була переповнена людьми. Кілька десятків з них у військовій формі та спортивні молодики у вишиванках. Також до Ірпеня прибуло чимало журналістів, зокрема телевізійників з центральних каналів.
Після урочистих вручень нагород і відзнак Володимир Карплюк одразу вирішив «зняти градус» з питання, з приводу якого Ірпінь згадується вже пару тижнів у багатьох центральних ЗМІ в контексті присутності на російському телебаченні депутата від «Нових обличь» Наталії Лободи. До речі, її сьогодні не було в сесійній залі. Як повідомив Карплюк, депутатка подала заяву про складання депутатських повноважень. Проте, цю заяву Лободи ще розглядатимуть «на з’їзді партії, який буде в кінці травня місяця». До цього часу лідер «Нових обличь» зарікся не давати жодних коментарів з цього приводу, зазначивши, що він не оправдовує і не засуджує Наталію Лободу, яка «діяла, як мати».
Одразу після цього прихильники КІНО (Карплюк і «Нові обличчя») перейшли в наступ на опонентів, обравши ціллю депутата обласної ради від «Свободи», воїна АТО Ігоря Домбровського. Йому почали закидати буцімто він не був учасником бойових дій, а тільки волонтером. А його син Євген «працює на Москву в російському банку». Перше «звинувачення» взагалі, ні в які рамки не лізе, оскільки Ігор Домбровський пішов воювати добровольцем на Схід, будучи близько року заступником командира взводу 72-ї бригади. Щодо роботи його сина в «російському банку» Ігор Домбровський вже після сесії автору цих рядків дав наступний коментар. Його син Євген працює в Україні в одному з банків, який колись створив біглий з Москви колишній мер Лужков. Відтоді банк кілька разів змінював власників, наразі визначити приналежність його дуже важко. У будь-якому разі банк працює в Україні у фінансовій структурі, яка загалом нараховує близько двохсот тисяч банківських працівників. Мовляв, з таким підходом їх усіх треба звинувачувати разом із вкладниками і державою, яка дозволяє функціонувати «проросійським банкам» на території України. Головне, що сам Ігор Домбровський не має ніякого відношення до того банку «і в Росію з тортиком не їздив». Відтак, всі ці звинувачення й порівняння з Лободою та її дочкою вважає «притягненими за вуха».
Варто зазначити, що для подібних випадів на адресу політичних опонентів, а також психологічного тиску для голосувань нинішня поки що влада заручилася підтримкою певної частини учасників АТО, а також чоловіків спортивної статури, більшість яких вперше випало бачити в Ірпені.
Близько двох десятків атовців вийшли на трибуну, неначе прикриваючи тил Карплюка, коли лунали звинувачення на адресу Домровського та інших свободівців. Зрозуміло, що це далеко не всі учасники АТО, а лише частина, якими Карплюк вміло маніпулює й використовує для свого прикриття, обіцяючи кому квартири, кому земельні ділянки. З цього приводу раніше опублікував свої міркування у статті під назвою «Квартири атовцям як прорив будівництва соціального житла для всієї громади», яка дуже не сподобалася Ірпінській владі. Якщо коротко, то скажу так: чим більше у нинішньої влади буде проблем, тим більше квартир і ділянок вони змушені будуть видати учасникам АТО. Тим паче, що якось на виконкомі Карплюк висловився за те, щоб віддати атовцям усі квартири у незаконно зведених будинках.
До слова, нинішній секретар Ірпіньради юрист Юрій Денисенко ще не будучи при владі в фейсбучних коментарях писав приблизно наступне: 95% будівництва в Ірпені можна визнати незаконним й зупинити за один день – головне, політична воля й бажання. Не так багато часу минуло з тих пір, номінально змінилася влада, але принципи у більшості напрямків її діяльності залишилися старими. До речі, десь з середини сьогоднішнього сесійного засідання Денисенко залишив залу. Начебто відпросився у Карплюка «за сімейними обставинами». «Його семирічний син зараз грає в хокей у фіналі», – таку причину озвучив мер Ірпеня, коли депутат Богдан Мельничук заявив, що Денисенко прямо із сесії від’їхав у секретаріат уповноваженого Верховної Ради України з прав людини давати пояснення стосовно скарг щодо порушення регламенту і законодавства України.
Кілька питань сьогоднішньої сесії стосувалося передачі майна на баланс КП «Ірпіньжитлоінвестбуд» за адресою вул. Стельмаха, 9. Це територія колись відомої в Ірпені та поза його межами меблевої фабрики. З цього приводу було кілька голосувань, в результаті яких на баланс «Ірпіньжитлоінвестбуду» передали котельню, резервуар для води і розподільчий пункт та земельну ділянку площею 0,3301 гектара, а також змінили цільове призначення ділянки 0,1841 га з «підсобних приміщень і допоміжних будівель» на «будівництво та обслуговування інших будівель громадської забудови».
Перед голосуванням з цього приводу взяв слово депутат від цього округу Святослав Куценко (до речі, однопартієць Карплюка). «Я хочу знати, що там буде будуватися? Що там буде відбуватися?», – запитав у головуючого Куценко, зауваживши при цьому, що був на засіданнях земельної комісії, проте не отримав ясної картини подальшої долі цієї території.

Міський голова відповів, що там планується «соціальне будівництво», в якому працівники соціальної сфери і комунальних підприємств зможуть «у велику розстрочку по собівартості придбати собі житло», – пообіцяв Карплюк, при цьому дорікнувши Куценкові, що той не був на засіданні фракції, мовляв, тоді б все знав з цього питання (не в приклад депутатам-свободівцям, яким постійно радить ходити на засідання депутатських комісій). Власне, цим одкровенням Карплюк по-суті визнав, що такі важливі питання забудови вирішуються келейно на фракційних засіданнях КІНО поза профільними комісіями.
Щодо обіцянок Карплюка та його підходу до «соціального житла» може свідчити також свіжий приклад з сьогоднішнього голосування, коли зайшла мова про програму «Місцеві стимули», згідно з якою видавали квартири медикам.

Перед голосуванням депутат Богдан Мельничук захотів виступити з цього приводу, але головуючий його швиденько перебив. Мовляв, як же можна бути проти квартир медикам, які роками й десятиліттями очікують на них у чергах?! Тільки-от, як розповів вже поза сесією кореспондентові «Зорі Приірпіння» Богдан Мельничук, йшлося про надання квартири головному лікарю, який прийшовши за правління Карплюка, пропрацював лише рік. Натомість, справді продовжують стояти на черзі працівники медичної сфери, які пропрацювали в медицині Ірпеня десятки років.
