Почім дрова для народу

На сьогоднішньому засіданні виконкому Ірпіньради з-поміж інших обговорювалося питання порядку денного з формулюванням «Про погодження КП «Управління благоустрою міста» ціни на деревину, отриману від упорядкування території міста Ірпінь». Простіше кажучи, члени виконкому вирішили встановити свою ціну на дрова, які опиняються в розпорядженні згаданого комунального підприємства внаслідок видалення сухостійних та аварійних дерев.

Почім дрова для народу

Послугу, яку раніше надавало нині ліквідоване КП «Ірпіньзеленбуд», вирішили «оновити» й «осучаснити». Іншими словами, підняли ціну на дрова, які тепер влада хоче продавати людям за «комерційною вартістю». За словами одного з учасників засідання виконавчого комітету Андрія Літвинова, дрова «продавалися за заниженою ціною, яку «Зеленбуд» не приводив у відповідність до ринкової».  «Все правильно, прошу підтримати», – сказав головуючий на засіданні Олександр Маркушин.

Відтак, члени виконкому похапцем проголосували за підвищення ціни на дрова, після чого Андрій Гірник попросив її озвучити на загал. Заступник начальника Управління ІР та ЖКГ С.Канюра назвав такі цифри: дуб, ясен, береза, граб – 702 гривні за кубометр; клен, вільха – 618 грн; сосна – 433 грн; осика, липа, тополя, верба, ялина – 405 грн. Члени виконкому почали жартувати, що це «рекламна інформація», мовляв, звертайтеся до Управління благоустрою по дрова за «комерційною ціною».

Інше питання: чи справді тема для жартів? Кореспонденти «Зорі Приірпіння» поцікавилися у вже колишньої очільниці нині неіснуючого «Ірпіньзеленбуду» Ольги Олійнич, аби вона внесла ясність у дане питання.

– Коли я очолювала КП «Ірпіньзеленбуд», то підприємство продавало іншим організаціям та приватним особам відходи деревини, простіше кажучи – дрова для опалення – за тарифами, затвердженими Ірпінською міською радою. По-іншому ми й не могли працювати, – розповідає Ольга Романівна.

– Яким чином взагалі формується ціна на дрова?

– Начальник Управління ЖКГ, яким наразі ще залишається згаданий Літвинов, має вносити пропозиції на розгляд сесії міськради, яка затверджує тарифи на різни види дров.

– Наскільки у такому разі чинне згадане рішення виконкому, якщо ціни затверджує міськрада?

– Згадане рішення виконкому набуде чинності у разі його затвердження на сесії міськради.

– Зрозуміло, Ольго Романівно, це формальності. Яке Ваше суто людське ставлення до наміру влади підвищити людям ціну на дрова?

– Негативне. Адже зі свого досвіду знаю, що споживачами цих паливних матеріалів є, передовсім, малозабезпечені категорії населення. Не від хорошого життя люди змушені опалювати взимку житло дровами. «Зеленбуд» постачав дрова багатодітним сім’ям, пенсіонерам,  учасникам АТО/ООС та їхнім родинам. Багатьом із них ми навіть видавали дрова безкоштовно. Таке було можливо, коли ми видаляли аварійні та сухостійні дерева за заявами громадян на приватних подвір’ях, господарі яких просили в нас забрати непотрібну їм деревину.

Дрова із видалених дерев на землях комунальної власності, ми продавали згідно з затвердженою міськрадою ціною – 300 гривень кубометр. Надумана владою комерціалізація всього, за що тільки вона береться, у даному випадку за дрова – важко назвати розумним чи гуманним рішенням. Оскільки забезпечення дешевими чи безплатними паливними матеріалами – це пряма допомога малозабезпеченим ірпінчанам. Натомість вони підвищують ціну на дрова для більшого наповнення міського бюджету, який витрачають на всілякі набережні, стели творчих духів та інші пам’ятники своєї безгосподарності, або на такі ж «потрібні» відрядження чиновників за кордон. Одна справа, якби Літвинов чи Маркушин продавали за «комерційними цінами» дрова з дерев, які вони виростили у себе в дворі, і зовсім інша, якщо ці дерева – власність Громади, причому здебільшого висаджені тоді, коли згаданих та багатьох інших діячів при владі ще й у проекті не було.

 

Спілкувалися: Юля СВІЧКОГАС

Олександр НАКАЗНЕНКО

ДОЛУЧАЙТЕСЯ ДО НАШОЇ СПІЛЬНОТИ У FACEBOOK

Добавить комментарий

Ваш e-mail не будет опубликован. Обязательные поля помечены *