Про трудові будні, історію та перспективи «Ірпіньзеленбуду»

Події навколо КП «Ірпіньзеленбуд» збурили інформаційний простір Приірпіння. Все почалося з того, як сесія міської ради 29 серпня проголосувала за ліквідацію цього чисельного підприємства шляхом приєднання до КП «Управління благоустрою», штат якого складає п’ять осіб. Звідки першопочаток такого неочікуваного рішення міської ради? І чи дійсно варто ліквідовувати підприємство, яке має немалий колектив працівників та приносить прибуток до міського бюджету? Щоби отримати відповідь на ці та інші питання наш кореспондент зустрівся з директором КП «Ірпіньзеленбуд», депутатом Ірпінської міської ради Ольгою Олійнич.
– Ольго Романівно, «Ірпінзеленбуд» ліквідовують. У чому причина такого несподіваного рішення?
– Ви знаєте, у наш час несподіванок дуже багато. Проте, погоджуюсь, для нашого колективу, як і для більшості містян, такий поворот подій дійсно був неочікуваним.
Почну з того, що я очолюю підприємство майже шість років. Згідно нашого статуту «Ірпіньзеленбуд» обслуговує паркові зелені зони міста. Загальна площа цих зон становить понад тридцять гектарів. Ми забезпечуємо висадку дерев, кущів, квітів, трави, їхнє підживлення та полив. Велике місце у наших роботі займає й боротьба зі шкідниками рослин.
Наразі колектив «Ірпіньзеленбуду» налічує 70 працівників. Також ми виконуємо робити згідно з договорами із фізичними та юридичними особами. Займаємося видаленням сухостою та аварійних дерев.
– Ось тут цікаве питання. А чому останнім часом так багато всихає дерев?
– Причини можуть бути різними. Зараз дуже активізувався такий ворог дерев, як сосновий пильник. Ця комаха завдає великої шкоди хвойним деревам.

Як Ви знаєте, наша планета зараз переживає зміну клімату. Внаслідок чого підвищується температура. Через посушливий клімат зростає потреба в збільшенні вологості ґрунтів. Оскільки коріння сосни розташоване на поверхні землі, то воно не отримує достатньої кількості вологи.

Інша причина, мабуть, що головна. Та про неї мало говорять. Більшість наших сосен було висаджено на початку п’ятдесятих років минулого століття. І вони вже досягли своєї вікової межі. (У нашому місті вікова межа сосни – 60 років). Тому відбувається природній процес їхнього старіння та відмирання.
Звертаю Вашу увагу, що видалення аварійних та сухостійних дерев наше підприємство робить, лише на підставі рішень виконавчого комітету міської ради. Тому, обвинувачення, які лунають з різних боків, що начебто наші працівники нищили дерева на замовлення забудовників розчищаючи території під будмайданчики, є голослівними. Усі наші роботи проводяться чітко згідно Постанови Кабінету Міністрів України номер 1045 від 01.08.2006 р. Це стосовно і підприємства і його роботи.

Про трудові будні, історію та перспективи «Ірпіньзеленбуду»
– Що саме стало причиною ліквідації очолюваного Вами КП?
– За декілька днів до останньої сесії ІМР, бюджетна комісія міської ради раптово приймає рішення стосовно «оптимізації бюджетних коштів». Цим рішенням запропонували об’єднати «Ірпіньзеленбуд» та «Ірпіньблагоустрій». Тобто, не пояснюючи причин, вирішено наш колектив приєднати до КП «Управління контролю благоустрою». Про це ніхто не інформував, ані нашу профспілку, ані працівників. Нас просто поставили перед фактом.
Далі більше. Працівникам «Ірпіньзеленбуду» 9 діб не виплачували зарплату. Лише після нашого звернення до керівника обласної державної адміністрації Михайла Кареновича Бно-Айріяна, ми змогли отримати зароблене.
– Який зараз стан підприємства? Знову киплять пристрасті?
– Ні. Підприємство кожен робочий день працює у звичному режимі. Проте, серед колективу наразі є невпевненість у тому, чи зможе підприємство працювати успішно надалі після його приєднання до «Ірпінблагоустрою»? Наші працівники отримували стабільно зарплату. Плюс за якісно виконані роботи нараховувалися і сплачувалися премії.
На балансі «Зеленбуду» перебувають дві спецмашини, чотири трактори, «Газель», інша техніка. Але немає впевненості чи ця техніка залишиться працювати й надалі.

– Зрозуміло. Можете прокоментувати ситуацію про можливу зміну секретаря міської ради, і відповідно, в.о. міського голови?
– Це виборна посада. Тут слово лише за депутатами. Питання вирішується шляхом таємного голосування. Я вважаю, що ті зміни, які почалися в країні з приходом до влади нового Президента Володимира Зеленського, мають дійти нарешті й до нашого Ірпеня. Ми маємо почати нарешті жити за законом та совістю, а не бути іграшками в руках певних можновладців, які й владу вже втратили. Проте, не полишають своїх спроб творити долю міста та його мешканців.

– Натомість зараз працює ліквідаційна комісія…

– Так. Ліквідаційна комісія працює з 3 вересня. На процес ліквідації підприємства як юридичної особи, законом передбачено 2 місяці.

– Наостанок, Ольго Романівно, питання, яке хвилює громадськість міста: чи залишать діючі керманичі Вас на посаді начальника КП «Управління благоустрою»?

– Впевнена, що ні. Фактично – це розправа зі мною, як з людиною, що моє власну думку і не боїться її висловлювати.

– Дякую за розмову.

 

 

Спілкувався Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *