Півмільйона гривень виділено з обласного бюджету на компенсацію людям за утеплення будинків

Голова Держенергоефективності Сергій Савчук із Головою Київської ОДА Михайлом Бно-Айріяном актуалізували важливі напрями партнерства у сфері енергоефективності та відновлюваної енергетики для зменшення енергозалежності регіону та оптимізації енерговитрат громад.

Під час зустрічі сторони звернули увагу на поточні результати тісної співпраці із Київською ОДА.

Зокрема, впроваджено регіональну та 4 міські програми здешевлення «теплих кредитів». Наприклад, у ц.р. загальна сума фінансування програм у містах Буча, Біла Церква, Бровари та Славутич сягає понад 6 млн гривень.

Півмільйона гривень виділено з обласного бюджету на компенсацію людям за утеплення будинків

Із обласного бюджету у ц. р. виділено 500 тис. грн на компенсацію 10-15% суми «теплого кредиту» для фізичних осіб. Додатково розглядається можливість фінансування відповідної програми для ОСББ.

Київщина активно залучає ЕСКО-інвестиції в бюджетну сферу. Зокрема, 29 ЕСКО-договорів вартістю понад 50 млн грн укладено у 6 містах та 2 районах.

В усіх містах та районах області впроваджено щоденний енергомоніторинг, який охоплює 2700 бюджетних установ. Призначено відповідальних енергоменеджерів у міськвиконкомах, РДА та їхніх установах. Додатково планується підключити 170 обласних об’єктів до обласної системи енергомоніторингу.

Крім того, встановлено:

  • 140 МВт потужностей, що генерують електроенергію із відновлюваних джерел енергії;
  • майже 65 МВт потужностей, що виробляють тепло із біомаси;
  • понад 100 га використовується для вирощування енергокультур.

«Серед найбільших об’єктів – твердопаливна котельня потужністю 10,5 МВт, що дозволяє місту Славутич замістити близько 4,5 млн м3 газу в опалювальний період», – нагадав Сергій Савчук.

Також учасники зустрічі сфокусувалися на пріоритетних завданнях, щоб зменшити витрати на енергоресурси та стимулювати інвестування у «зелені» проекти, а саме:

  • прийняти міські, районні та програми в ОТГ щодо здешевлення «теплих кредитів» для населення та ОСББ;
  • актуалізувати базу привабливих ЕСКО-об’єктів та співпрацювати із інвесторами;
  • запровадити систему енергоменеджменту/енергомоніторингу на обласних об’єктах;
  • забезпечити сертифікацію енергоефективності бюджетних установ;
  • розвивати співпрацю із інвесторами з метою встановлення когенераційних установок на альтернативних видах палива, заводів «waste-to-energy».

Окрім безпосередньої співпраці з усіх зазначених питань, Держенергоефективності готове надавати консультації щодо подання заявок у Фінсько-український трастовий фонд на розробку якісних техніко-економічних обґрунтувань для «зелених» проектів. Це у свою чергу допоможе ідентифікувати «точки входу» для залучення подальших інвестицій.

Також на початку вересня ц. р. Держенергоефективності та Київська ОДА планують разом провести регіональний семінар із підвищення енергоефективності області.

«Впевнений, що плідна зустріч стане поштовхом для зміцнення співпраці у згаданих сферах на користь громад», – підсумував Сергій Савчук.

Джерело: Урядовий портал

One thought on “Півмільйона гривень виділено з обласного бюджету на компенсацію людям за утеплення будинків

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *