Перейменування вулиць: старі назви та Інтернет-голосування

Жителі Приірпіння вже давно висловлюють своє невдоволення назвами вулиць, на яких живуть, наприклад, Леніна чи ІІІ-го Інтернаціоналу. Висловлюють у приватних розмовах, у «Фейсбуці» чи інших соцмережах. Звично,це відбувається у формі претензій до кожної наступної влади, а відтак і новообраного мера Ірпеня.

Ще на круглому столі, ініційованому СОГ «Демократична Київщина» та ГО «Ірпінський дім» Леонід Закордонець порушив це питання (щодо перейменування вулиці Надсонова). Його пропозиція була прийнята до уваги і передана новому міському голові Ірпеня.

Згідно діючого законодавства, пропозицію щодо перейменування вулиці може внести будь-який громадянин України, іноземець, особа без громадянства, які на законних підставах знаходяться на території України,об’єднання громадян, трудовий колектив, будь-який державний орган.

Фактично, вся вартість перейменування для місцевого бюджету – це кошти, витрачені на виготовлення нових табличок та дорожніх знаків з вказівниками. Приблизну вартість можна вирахувати виходячи з цін в приватних оголошеннях. Наприклад, вартість однієї таблички може складати 100–500 грн. Вартість дорожнього знаку приблизно 2000 грн. Ще плюс саме встановлення.

Що стосується реєстрації місця проживання або прописки, в разі зміни назви вулиці мешканці проводять тільки процедуру перереєстрації, тривалість здійснення якої не обмежена. Перереєстрація може проходити під час заміни паспорта, оновлення фотокарток, зміни прізвища тощо, тобто коли у людини виникає потреба звернутися до паспортиста. При перереєстрації громадяни сплачують лише держмито в розмірі 0,85 грн. та послуги органів реєстрації МВС України в розмірі 44,50 грн. Інші документи міняти не потрібно.

Для юридичної особи виникає необхідність зміни юридичної адреси, але і тут закон не встановлює конкретні терміни таких дій.

Ірпінчанам необхідно самоорганізуватися і, по-перше, написати у виконкомі заяву. По-друге, такі зміни (встановлення таблички чи перереєстрація) можуть бути матеріально відчутними для пенсіонерів та малозабезпечених, тому потрібно організувати групу, що контролюватиме процес до самого його завершення.

Керуючий справами Виконкому Максим Плешко та заступник з гуманітарних питань Анастасія Попсуй готові підтримати громадську ініціативу. В особистій розмові Плешко пообіцяв пролобіювати відповідні рішення. «Якщо буде ініціатива від громади – ми готові включитися. Але ми маємо отримати письмове звернення від певної спільноти, яка висуне таку ініціативу та буде готова разом з нами рухати це питання. Треба відрізняти пропозиції і критику у «Фейсбук» від конкретних звернень та готовності робити справу. Щоб почати це робити, нам потрібен предмет. Я маю на увазі звернення з цього питання до міського голови, подане у Виконком. Якщо це буде звернення від групи людей чи кількох громадських організацій – то це у двічі краще», – зазначив Максим Плешко. Перше правило будь-якої соціальної кампанії – організованість, пояснив керуючий справами.
Перейменування вулиць: старі назви та Інтернет-голосування

 

Окреме питання щодо нових назв. Зараз, звісно, популярно перейменовувати вулиці на Небесної сотні чи Героїв Майдану. Проте, варто подумати й про відновлення історичних назв Ірпеня. Наприклад, вулиця ІІІ-го Інтернаціоналу раніше називалася Романівський проспект. Після відкриття нової траси через Романівку на Київ – така назва була б дуже доречною.

Більше про історію найменувань вулиць може розповісти відомий краєзнавець, директор Ірпінського історико-краєзнавчого музею Анатолій Зборовський. Також є література відповідного плану в міській бібліотеці.

Цікаво було б влаштувати широкий конкурс на найкращу назву в дусі сучасності з Інтернет-голосуванням.

 

Автор: Надія ФЕДЦОВА

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *