Багатоповерхові будинки в перспективі переводитимуться на альтернативні види опалення. Про це повідомив нашому кореспонденту перший заступник міського голови Микола Головкевич.
— Нині енергетика є питанням незалежності України,— говорить Микола Михайлович,— адже Україна на 56 відсотків залежна від імпорту газу. Так звана «газова голка», котра все більше політизується нашими північними сусідами змушує нас впроваджувати альтернативні види енергетики.
— Наскільки складною є ситуація в нашому місті?
— Я б не хотів наголошувати, що в Ірпені в цьому питанні проблем більше, ніж в інших містах України. Але вони є, і основна з них – це зменшення лімітів газопостачання. Відтак, у місті Ірпінь, порівняно з попередніми опалювальними сезонами ліміт знижено на 30 %. Якщо, наприклад, підприємство «Теплонергопостач» (головний оператор теплопостачання Ірпеня) в минулі роки отримував 6,9 млн. кубометрів блакитного палива, то цього року лише — 4,8млн. кубометрів. Відчуваєте різницю? Це наслідок дефіциту газу по всій країні. Таким чином, перед нами гостро постала необхідність переходу на альтернативні види опалення.
— Цей процес вже розпочато?
— Так, крига почала скресати. З метою забезпечення об’єктів соціальної сфери теплом в місті було розроблено спеціальний план технічних заходів. Ще в літній період ремонтувалися тепломережі, модернізувалися котельні з метою економного споживання газу. Відтак замінено 1 кілометр зношених тепломереж на нові. Ремонтних робіт виконано на суму 776 тисяч грн., в основному за кошти підприємства «Теплоенергопостач». Але суттєве зменшення лімітів газопостачання поставило ще один виклик — перехід на альтернативні види опалення. І в цьому сенсі ми мали вже необхідні напрацювання, ще до загострення газової проблеми, бо ще раніше апробували котельню на твердому паливі, яка обігріває нову поліклініку по вулиці Садовій.
— Який вид палива там використовується?
— Відходи деревини, так звані, пілети. Хочу наголосити: дані впровадження альтернативних видів енергії вимагають масштабних рішень. Відтак, до робіт з монтажу котелень на твердому паливі було залучено профільне підприємство, «Київоблтепло».
— Наскільки мені відомо, придбання й монтаж такого обладнання, справа недешева, де знайшли кошти?
— Фінансові ресурси вкладає саме підприємство, звичайно ж, витрати заплановано повернути під час надання послуг.
— Де впроваджуватимуться альтернативні котельні?
— Насамперед ми запланували встановити котельні на твердому паливі в ДНЗ №1 і №6, школах №3 і 13, дитячій лікарні, міській лікарні. На даний момент альтернативні джерела енергії вже запрацювали в ДНЗ і школах, міській лікарні. З намічених об’єктів залишився монтаж котельні в дитячій лікарні.
— Який, так би мовити, ККД даної модернізації?
— Ми отримаємо зменшення споживання газу до 500 тисяч кубометрів за опалювальний сезон.
— Чи зменшаться тарифи?
— Так, до 10 %, що певною мірою заощадить бюджетні кошти. Однак проблема заміщення газових ресурсів цими котельнями не вирішується. У подальшому на тверде опалення будуть переводитися й котельні, що обігрівають багатоповерхові будинки міста.
Автор: Валентин СОБЧУК