11-й «Ірпінський кінофестиваль» визначив переможців

«Мистецтво видозмінює людину, робить її готовою до сприйняття добра, вивільняє духовну енергію. У цьому і є його високе призначення».

Андрій Тарковський

У Центральному будинку культури, після річної академічної відпустки, пройшов 11-й «Ірпінський кінофестиваль». Цього року організатори були вимушені обмежити програму сімома годинами чистого екранного часу. До конкурсної програми ввійшли 18 документальних, анімаційних та ігрових фільмів з 9 країн, які були представлені глядацькому журі. Головний приз фестивалю, традиційно, статуетка «Золота Кінострічка». Усі учасники також отримають дипломи фестивалю в електронному вигляді.

11-й «Ірпінський кінофестиваль» визначив переможців

У номінації документальне кіно перемогла стрічка режисера Еммануїла Плассерауда «Транс-Сибірська подорож з Монтенем» (Франція, 2013)

«Подорож на поїзді, за 18 днів з Парижа в Токіо, восьми 8 країнам, щоб зустрітися з моєю дружиною в Японії. Перед моїми очима пропливали обличчя і пейзажі, Європа перетворювалася на Азію. Під час подорожі я розмірковував про життя і читав есе французького філософа Монтеня». Тривалість: 78 хвилин.

У конкурсі анімаційних фільмів першість виборола стрічка «Подорож у підсвідомість» Євгена Вікторова (Росія, 2013)

Герой фільму шукає істину, подорожуючи в усвідомленому сновидінні, постійно спілкуючись з символом свого внутрішнього голосу, долаючи різні сюрреалістичні ситуації. Тривалість стрічки 33 хвилини.

У номінації ігрового фільму глядачі визнали кращою стрічку  «Книга любові»  режисерки Хани Котлярової (Чехія, 2013).  Маріанна живе в квартирі зі своїм бойфрендом, але постійно зустрічається з таємним коханцем. Коли Оскар повертається додому, то знаходить щоденник, який забула його подруга. Тривалість 9 хвилин.

З повною конкурсною програмою фестивалю можна ознайомитися ТУТ

Під час фестивалю також було показано ряд документальних фільмів, присвячених революції в Україні 2013-2014 рр.

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *