Обов’язкові аналізи для вагітних

Аналіз крові у вагітнихДеякі вагітні жінки намагаються запобігти будь-якому медичному втручанню у свій організм, вважаючи, що краще, щоб все вирішилося само собою. Вони ігнорують аналізи для вагітних, часто ризикуючи своїм здоров’ям і здоров’ям майбутнього малюка. Для того щоб вагітність проходила нормально, а малюк народився здоровим, будь-яка жінка потребує особливого медичного контролю в цей період. Аналізи при вагітності є обов’язковими для кожної жінки, і до них потрібно ставитися серйозно, дотримуючись всіх призначень лікаря. Зайва безпечність може обернутися негативними наслідками, ціною яких стане здоров’я і навіть життя майбутньої дитини. Тому якщо ви плануєте стати мамою, то вам потрібно бути готовою до численних аналізів при вагітності.

Динамічне спостереження за перебігом вагітності передбачає визначення стану здоров’я в певні періоди виношування плоду. Одним з важливих є аналіз крові у вагітних, який беруть, відповідно до плану ведення через певні проміжки часу. Значущі терміни з точки зору акушерства:

час постановки на облік, незалежно від періоду вагітності. Визначається вихідний рівень здоров’я жінки;

20 тижнів – половина вагітності. В цей час важливо визначити, які відбулися зміни в організмі під час виношування дитини. Якщо аналіз крові у вагітних до середини терміну змінюється, вживаються необхідні заходи;

30 тижнів – час видачі лікарняного листа по вагітності та пологах. Змінюється життєвий уклад жінки, так як вона звільняється від трудових обов’язків. Навіть, якщо жінки не працюють і не мають потреби в допологовій декретній відпустці, аналіз крові у вагітних свідчить про рівень здоров’я перед найвідповідальнішим етапом виношування дитини.

Які ще аналізи можуть знадобитися?

Позапланові аналізи беруться за показаннями. Наприклад, на 12-14 тижні може знадобитися дослідження на виявлення вроджених патологій плоду. Цей аналіз часто призначається вагітним після 35 років, оскільки ризик подібних захворювань у дитини зростає. Але точніше сказати, які аналізи при вагітності доведеться ще здавати, може тільки лікар, який буде спостерігати за перебігом вагітності. Відповісти на питання, які аналізи при вагітності додатково доведеться здавати особисто вам на початковому етапі вагітності досить складно. Все покажуть стандартні аналізи для вагітних.

Основні аналізи під час вагітності

Направлення на аналізи під час вагітності жінка отримує вже в момент постановки її на облік, що відбувається на терміні 12-14 тижнів. До основних аналізів під час вагітності належать такі:

 • Клінічний аналіз крові. Дозволяє виявити можливі захворювання крові матері, які негативно позначаться на плоді. До них відноситься, наприклад, анемія. Цей стан характеризується низьким рівнем гемоглобіну в крові, що в свою чергу може спровокувати недостатнє забезпечення плода киснем.
 • Аналіз крові на цукор. За результатами цього дослідження лікар може судити про те, чи розвивається у вагітної прихована форма діабету. Аналіз береться при першому відвідуванні лікаря, а в подальшому призначається за показаннями.
 • Аналіз крові на протромбіновий індекс. Необхідний для визначення згортальної функції крові. Також, як і аналіз на цукор здається при постановці на облік, а в подальшому в залежності від показань.
 • Аналіз крові на СНІД, сифіліс. Виявляє дані захворювання у майбутньої матері.
 • Мазок з піхви. Дозволяє оцінити стан слизової і мікрофлори родових шляхів для виключення інфікування плода в процесі пологів.
 • Загальний аналіз сечі. Необхідний для визначення функції нирок та виявлення можливих інфекцій, які можуть розвинутися в процесі вагітності. Здавати цей аналіз потрібно кожен раз перед відвідуванням спеціаліста.

Норми аналізів при вагітності

Існують межі норми показників в аналізах крові. Часто вони надруковані на бланку. Майбутній матусі слід знати, що норми аналізів під час вагітності відрізняються від норм аналізів у невагітних жінок. Це необхідно для того, щоб цифри в розшифровці аналізів не вводили вагітну в оману. Нижче наводяться норми аналізів під час вагітності.

Результат клінічного аналізу крові. У розшифровці цього аналізу потрібно в першу чергу звертати увагу на такі показники, як гемоглобін, кількість лейкоцитів і тромбоцитів. Межі норми при вагітності такі:

 • гемоглобін – не нижче 113 г / л;
 • лейкоцити – 4-9 тис.;
 • тромбоцити – 160-320 тис.

Інші показники в аналізі допоможе розшифрувати лікар, але вже на підставі цих даних ви зможете самостійно з’ясувати, як протікає вагітність.

Результат аналізу на цукор. Показники в цьому аналізі також відрізняються від показників у невагітних жінок. Варіантом норми вважається невелике підвищення цукру в крові. Рівень глюкози в крові може бути в межах від 4 до 5,5 ммоль/л.

Результат аналізу на протромбіновий індекс. Протромбіновий індекс вимірюється у відсотках. Якщо його значення складає менше 80%, це свідчить про недостатнє згортання крові у вагітної. В цьому випадку їй призначать відповідні препарати. Підвищеним вважається індекс, значення якого становить 100% і вище.

Результат аналізу на СНІД, сифіліс у нормі повинен бути негативним.

Результат мазка. В аналізі може спостерігатися деяке збільшення кількості лейкоцитів, що вважається нормою. Кількість лейкоцитів може становити 15-20. Більш високі показники можуть говорити про наявність інфекції, яку обов’язково потрібно лікувати.

Результат загального аналізу сечі. В аналізі сечі потрібно звертати увагу на кількість лейкоцитів, що свідчать про запальний процес, наявність у сечі білка, еритроцитів і ряд інших показників, що вказують на проблеми з нирками. Нормою під час вагітності вважаються наступні показники сечі:

 • колір: солом’яний – світло-жовтий;
 • прозорість: абсолютна;
 • щільність: 1015-1030 г/л;
 • рН: 5-7;
 • білок: відсутній або менше 0,075 г/л;
 • лейкоцити: відсутні або до 5;
 • еритроцити: відсутні або поодинокі.

Звичайно, аналізи при вагітності вимагають більш детальної розшифровки, але зробити це краще може лікар, який відразу призначить лікування у разі необхідності.

Читайте також:

Готуємося до загального аналізу крові  

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *