Курячий послід – на службу енергетиці!

Агрохолдинг «Укрлендфармінг» має намір побудувати 17 біогазових заводів, які працюватимуть на курячому посліді.

Курячий послід – на службу енергетиці!

Як зазначив представник компанії Віктор Крекотін на семінарі «Перспективи біоенергетики у сільськогосподарській галузі України», який відбувся 27 листопада, аби щорічно утилізувати передбачені проектом 1 750 тис. тонн відходів птахівництва необхідно додатково вирощувати 2 520 тис. тонн силосу на 75-90 тис. га, передає Агравері.

«Курячий послід має найбільший потенціал для виробництва біогазу, проте його бродіння пов’язане з рядом особливостей і труднощів, – пояснює фахівець, зазначаючи, що капітальні інвестиції у біогазовий завод з переробки виключно відходів птахівництва помітно вищі.

За словами Віктора Крекотіна, реалізація проекту дозволить щороку виробляти 690 тис. куб м. біогазу з середнім вмістом метану 56-57%, що дасть енергії у 3 850 ГВт·год.

«При очищенні зазначених обсягів біогазу можна отримувати близько 380 тис. куб м. біометану і у газопоршневих ТЕЦ генерувати 1 596 ГВт·год електроенергії та 1 634 ГВт·год теплової енергії щорічно», – зауважує фахівець, додаючи, що агрохолдинг розраховує додатково виробляти ще й 3 900 тис. тонн рідких та 510 тис. тонн сухих добрив у рік.

Віктор Крекотін відмовився назвати суму інвестиції та терміни, необхідні для зведення 17 біогазових заводів на курячому посліді. «Економічні та політичні реалії коригують плани компанії, – підкреслив він. – Для такого дорогого проекту в Україні важко знайти джерело довгострокового та дешевого кредитування».

Наразі компанія «Укрлендфармінг» будує біогазову станцію на птахофабриці у селі Чорнобаївка на Херсонщині.

Джерело: ecotown

Інші публікації на цю тематику читайте ТУТ

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *