Сьогодні подорожчав хліб

Публічне акціонерне товариство «Київхліб», одне з провідних гравців хлібопекарного ринку України, вимушене оголосити про підняття відпускних цін на основні сорти своєї продукції з 1 грудня 2015 року.

На жаль, з часу останнього підняття цін 18 лютого 2015 р., відбулось загострення економічної ситуації в країні, спостерігалися стрімкі інфляційні процеси, зростала вартість всіх складових продукції. В результаті чого ПАТ «Київхліб» опинилось в критичній ситуації, коли витрати на виробництво вже не можна перекривати за рахунок внутрішніх резервів.

Сьогодні подорожчав хліб

Протягом останнього часу спостерігалася тенденція до зростання вартості борошна, питома вага якого в структурі собівартості займає до 40%, а також інших складових, а саме газу, електроенергії, іншої сировини (цукор, олія, дріжджі, сіль), на законодавчому рівні збільшився розмір мінімальної заробітної плати.

Підприємству не вистачає обігових коштів для покриття своєї поточної діяльності. При наявних умовах роботи та збереженні нинішнього рівня цін існує реальний ризик зупинки виробництва.

Для відновлення стабільної роботи ПАТ «Київхліб» та виконання зобов’язань з забезпечення населення соціально важливим продуктом, було прийняте рішення підвищити ціни на основні (масові) сорти хліба та їх приведення до економічно обґрунтованого рівня, а саме:

Найменування Відпускна ціна підприємства з ПДВ за 1шт., /грн./ Зростання в грн. Зростання в %
факт з 01.12.15
Український столичний подовий 0,95кг 6,90 7,92 1,02 14,8%
Пшеничний традиційний подовий І с., 0,65кг 5,64 6,24 0,60 10,6%
Батони Нарізні київські, в/с 0,5кг 5,34 5,64 0,30 5,6%

Слід зауважити, що ціни на три види хлібобулочних виробів (український домашній 0,95кг, пшеничний київський І с., 0,65кг та батони звичайні в/с, 0,5кг), що реалізуються в мережі фірмової торгівлі за умовами інвестиційних договорів, залишаються незмінними.

Джерело: Прес-служба ПАТ «Київхліб»

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *