Кампанія декларування доходів громадян вийшла на фінішну пряму

ГУ ДПС у Київській області нагадує, що останній день подання податкової декларації про майновий стан і доходи за 2023 рік платниками податків, які згідно з нормами ПКУ мають обов’язок щодо її подання – 30 квітня 2024 року.

Декларація про майновий стан і доходи подається в один із таких способів:

– особисто або уповноваженою на це особою;

– поштою з повідомленням про вручення та з описом вкладення, але не пізніше ніж за 5 днів до закінчення граничного строку подання декларації;

– засобами електронного зв’язку в електронній формі з дотриманням вимог щодо електронного документообігу (не пізніше закінчення останньої години дня, в якому спливає такий граничний строк).

При цьому громадяни, які мають право на податкову знижку, декларацію за підсумками 2023 року можуть подати по 31 грудня 2024 року включно.

Платники податків зобов’язані самостійно обчислити суму податку (збору), що підлягає сплаті до бюджету та подати до податкового органу податкову декларацію про майновий стан і доходи у разі отримання протягом 2023 року таких доходів:

-доходів, що не підлягають оподаткуванню при виплаті, але не звільнених від оподаткування – п.п.168.1.3 п.168.1 ст.168 ПКУ;

-доходів від особи, яка не є податковим агентом (від інших ФО: за виконання робіт, надання послуг, оренди майна, тощо) – п.п. 168.2.1 п.168.2 ст.168 ПКУ;

-іноземні доходи  – п.п.170.11.1 п.170.11 ст.170 ПКУ.

Податкову декларацію також зобов’язані подавати:

-іноземці, які за результатами звітного року набули статус резидента України, -п.п. 170.10.4 п. 170.10 ст.170 ПКУ;

-платники податку – резиденти, які виїжджають за кордон на постійне місце проживання, не пізніше 60 календарних днів, що передують виїзду – п. 179.3 ст. 179 ПКУ.

 

Консультативну допомогу з питань заповнення податкової декларації можна отримати в Центрі обслуговування платників при кожній ДПІ.

Залишаємось на зв’язку:

Комунікаційна платформа:kyivobl.ikc@tax.gov.ua

Підписатись на сторінку Фейсбук ГУ ДПС у Київській області https://www.facebook.com/tax.kyiv.oblast

ГУ ДПС у Київській області

 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *