До другої річниці визволення міста-героя Ірпеня відбувся турнір з петанку (+ фото, відео)

Початку самого турніру передував майстер-клас гри в петанк для всіх охочих, які завітали на майданчик ліцею №3. Його провели знані майстри цієї гри. Дізнавалися правила та вивчали ази петанку від малого до старого. Причому, деякі охочі, що тільки-но спробували кидати кулі, настільки поринули у вир петанкової гри, що відразу взяли участь у турнірі, який проходив за принципом супермелє.

Петанк, що називається, зайшов в Ірпінь. Свідченням цьому стали відвідини петанкового турніру Ірпінським міським головою Олександром Маркушиним. Він привітав гравців та виявив бажання долучитися до петанкової спільноти: приходити на тренування, аби в майбутньому взяти участь у петанкових змаганнях.

Втім, міський голова фактично вже давно долучився до петанкового руху Ірпеня. Підтвердженням цьому є підтримка ПЕТАНК КЛУБУ ІРПІНЬ та вже друге проведення Чемпіонату України з петанку серед жінок в нашому місті. Ще у вересні минулого року на відкритті петанкового поля в Ірпінському ліцеї №3 Олександр Маркушин пообіцяв сприяти організації й проведенню жіночого Чемпіонату України в Ірпені. Наразі завершуються останні приготування до цього турніру, який відбудеться  у цьому місяці. Звітний супермелє, що називається, став свого роду репетицією до цього змагання.

У сьогоднішньому петанковому турнірі взяли участь 36 учасників, 17 з яких представляли ПЕТАНК КЛУБ ІРПІНЬ та ще двоє ірпінчан, які щойно познайомилися з цією грою. Грали в триплети (команди три на три гравці). Суперників, а також партнерів по команді на кожну з чотирьох ігор вибирали шляхом жеребкування. Проте, місця визначалися в індивідуальному заліку. Спочатку враховувалася кількість перемог, отриманих кожним гравцем у складі різних команд. Потім рахунок, з яким закінчувалися поєдинки за участю кожного петанкіста.

У підсумку перші чотири місця турніру супермелє посіли гості Ірпеня, знані майстри петанку національного рівня: Дмитро Бугай, Владислав Черевань, Євген Рафальський, Анастасія Прокопюк.  П’яте місце здобула представниця ПЕТАНК КЛУБУ ІРПІНЬ Наталія Свистунова. Наталія менше року тому долучилася до петанкової спільноти. І от на звітному супермелє показала такий чудовий результат, з яким  ми всі її  вітаємо.

Шосте місце посів Валерій Ковальчук, який раніше грав за Ірпінь, а нині представляє інший петанк-клуб. Наступні із 7 по 10 місця включно посіли представники ПЕТАНК КЛУБУ ІРПІНЬ: Світлана Відута, Тетяна Ледньова, Софія Куляс, Олександр Наказненко. Вони, а також інші ірпінські петанкісти – Сергій Свистунов (11 місце) і Надія Ледньова (12 місце) у загальному заліку випередили кількох досвідчених петанкістів.

Доволі цікавим виявилося нагородження усіх учасників змагань. Передовсім принцип розподілу виграшів. Кожен гравець супермелє прийшов зі своїм призом-подарунком. Це могло бути що завгодно: книга, коробка цукерок, пляшка смачного напою, фрукти, корисна річ для дому тощо. По завершенні змагання кожен гравець вибирав собі приз. Спочатку володар першого місця, потім другого, третього… останній приз забирав петанкіст, що опинився на заключній 36-й сходинці турнірної таблиці.

Відеорепортаж цього цікавого дійства розподілу призів учасників петанкового супермелє пропонуємо до Вашої уваги.

Юля СВІЧКОГАС

Олександр НАКАЗНЕНКО

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *