Ірпінська «Берегиня» на Гуцульщині з весільними традиціями

Народний фольклорно-етнографічний колектив «БЕРЕГИНЯ» (художній керівник – Віталій Коваленко) Міського будинку культури міста Ірпінь взяв участь в Міжрегіональному етнокультурному семінарі весільної обрядовості «ПОВНИЦЯ ВЕСІЛЬНИХ ТРАДИЦІЙ» для підвищення рівня кваліфікації працівників культури та аматорів народного мистецтва Київської та Івано-Франківської областей.

Семінар відбувався в селі Космач Косівського району Івано-Франківської області та був присвячений збереженню та популяризації автентичних весільних традицій України. У заході брали участь фольклорні колективи з Косівського та Верховинського районів Івано-Франківщини, етнографи, краєзнавці та працівники культури регіонів.

Під час проведення семінару відбувалися тематичні захоплюючі майстер-класи з випікання обрядового хліба, наряджання весільного гільця, шиття весільного рушника, плетіння вінків з барвінку.

Фольклорний колектив «БЕРЕГИНЯ» виступив на семінарі з реконструкцією обряду «Розподіл весільного короваю» та виконав обрядові весільні пісні Середньої Наддніпрянщини.

Вже в друге за рік делегація з Ірпеня відвідує Гуцульщину. Робота семінару відкриває нові знайомства та збагачує творчий потенціал колективу, його прагнення до самовдосконалення, обмін досвідом і знаннями між самобутніми мистецькими колективами Карпатського краю.


 

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *