Лічильники в Коцюбинському ущемляють права споживачів

ТОВ «УкрОпт «Мастер-енерго» зобов’язано припинити порушення  конкурентного законодавства

 

Адміністративна колегія Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України визнала дії ТОВ «УкрОпт «Мастер-енерго» (смт Коцюбинське, Київська обл.), яке полягає в укладенні із споживачами договорів в редакції, що не відповідає Типовому договору та відмову видати технічні умови для встановлення лічильників теплової енергії такими, що містять ознаки порушення конкурентного законодавства та можуть призвести до ущемлення інтересів споживачів і зобов’язала їх усунути.

Лічильники в Коцюбинському ущемляють права споживачів

Відділення здійснило розгляд звернення громадянина про ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції. За результатами проведеного дослідження встановлено, що ТОВ «УкрОпт «Мастер-енерго» із громадянами, які проживають у  житловому будинку по вул. Меблевій в смт. Коцюбинське, укладено договори про надання послуг з централізованого опалення в редакції, що може ущемлювати інтереси споживачів при отриманні ними зазначених послуг. Так, зокрема Товариство:

–         позбавило споживачів права на зменшення розміру плати за послуги в разі їх ненадання, надання їх не в повному обсязі, зниження якості;

–         надало собі права одноосібно без погодження із споживачем вносити зміни у договір, що впливають на розмір плати за послуги;

–         надало собі права обмежувати або припиняти надання теплової енергії у разі заборгованості плати споживача за надані послуги, зняло з себе обов’язок проводити два рази на рік перевірку стану внутрішньобудинкових систем багатоквартирного будинку із складенням відповідного акта; вести облік скарг (заяв, вимог, претензій) споживачів щодо кількості та якості надання послуг, а також облік їх розгляду; збільшило строк розгляду актів-претензій до 30 днів;

–         позбавило споживачів права на встановлення квартирних засобів обліку теплової енергії, їх періодичну повірку, технічне обслуговування та ремонт (у тому числі демонтаж, транспортування та монтаж).

Також, ТОВ «УкрОпт «Мастер-енерго» безпідставно відмовило видати громадянину технічні умови для встановлення лічильників теплової енергії.

Адміністративна колегія Київського обласного територіального відділення Антимонопольного комітету України зобов’язала ТОВ «УкрОпт «Мастер-енерго» у місячний строк здійснити заходи щодо припинення дій, що містять ознаки порушення законодавства про захист економічної конкуренції.

Товариство попереджено, що за умови виконання положень рекомендацій у разі, якщо порушення не призвело до суттєвого обмеження чи спотворення конкуренції, не завдало значних збитків окремим особам чи суспільству та вжити відповідних заходів для усунення наслідків порушення, провадження у справі про порушення законодавства про захист економічної конкуренції не розпочинається, а розпочате провадження закривається.

Лічильники в Коцюбинському ущемляють права споживачів

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *