Хакери з Росії атакують енергосистему України

Хакери з Росії атакують енергосистему України Уряд США вперше офіційно визнав, що збій електропостачання в Україні у грудні 2015 року став наслідком хакерської атаки. Про це з посиланням на звіт американського Міністерства внутрішньої безпеки від 25 лютого повідомляє «Голос Америки».

У документі зазначено, що причиною відключення електроенергії, що торкнулося 225 тис. українців, є кібератака.

Раніше експерти з безпеки вже заявляли, що відключення електроенергії в Західній Україні 23 грудня відбулось через напад, який вважається першим успішним кібервторгненням в енергосистеми в автономному режимі.

Міністерство внутрішньої безпеки не повідомляє, хто стоїть за кібератаками. Утім американська кібер-компанія iSight Partners та деякі інші фірми пов’язують інцидент з російською хакерською групою, відомою під назвою Sandworm.

Висновки Міністерства внутрішньої безпеки США базовані на інтерв’ю з представниками шести українських організацій, які постраждали через перебої електроенергії. Утім у повідомленні йдеться, що американські експерти не мали змоги незалежно переглянути технічні докази.

Нагадаємо, у грудні 2015 року Служба безпеки України заявила, що попередила спробу російських спецслужб вразити комп’ютерні мережі об’єктів енергетичного комплексу України. У повідомленні зазначалося, що було виявлено шкідливе програмне забезпечення в мережах окремих обласних енергетичних підприємств. Вірусна атака супроводжувалася безперервними дзвінками (телефонним «блудом») на номери техпідтримки обленерго.

Пізніше агентство Reutes уточнювало, що кібератака була здійснена на Прикарпаттяобленерго та ще кілька компаній.

Заступник міністра енергетики США Елізабет Шервуд-Рендалл неофіційно заявляла, що кібератака на об’єкти української енергетики, через яку в країні виникли перебої з постачанням електроенергії, була здійснена Росією.

Джерело: zaxid.net

Залишити відповідь

Ваша e-mail адреса не оприлюднюватиметься. Обов’язкові поля позначені *